Doonorluse vaprad sõnumitoojad

Verekeskusel on palju häid sõpru. Nende hulka kuuluvad kahtlemata doonorluse saadikud – hakkajad ja aktiivsed noored, kes doonorluse edendamisele ja levitamisele kaasa aitamise enda südame asjaks on võtnud.

Doonorluse saadikuteks on üld- ja kutsehariduskoolide õpilased ning üliõpilased, kes tunnevad huvi doonorluse vastu ja soovivad kaasa aidata doonorluse arengule. Nad aitavad korraldada doonoripäevi, levitavad doonorlusealast informatsiooni, korraldavad üritusi ja aitavad leida uusi doonoreid.

Sellelgi aastal on doonorluse saadikutel olnud aktiivsed ajad. Nii igakuised verekeskuse korraldatavad doonoripäevad Eesti eri paikades, kui veebruaris avatud uus vereloovutuskoht kesklinnas – DoonoriFoorum – on andnud ka saadikutele palju tegevust. Nii kevadel, suvel kui nüüdsama oktoobris võis noori näha nii Tallinna kui teiste Eesti linnade tänavatel, kohvikutes ja ettevõtetes doonorluse sõnumit levitamas. Nii mõnedki firmad ja asutused tervitasid doonorlusele kutsuvaid sinikirjalisi pelikaniga plakateid oma seintel ja võtsid vastu flaierid klientidele jagamiseks.

Verekeskus tänab südamest kõiki doonorluse saadikuid ning neid lahkelt vastu võtnud inimesi!

Kui soovid ka doonorluse saadikuks hakata võta palun ühendust:

Ülo Lomp
Doonorluse arendusjuht
617 3006; 533 65 943
Ylo.Lomp [ät] regionaalhaigla.ee