Doonorid saavad laupäeval, 19. detsembril Tallinnas verd loovutada

Merry Christmas!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab doonoreid jõulu-eelsele vereloovutusele laupäeval, 19. detsembril. Oleme avatud verekeskuses (Ädala 2) ja DoonoriFoorumis (Narva mnt 5, Foorumi 4. korrus) kella 10-15. Samuti oleme pikendanud reedest, 18. detsembri lahtiolekuaega, mil nii verekeskus kui ka DoonoriFoorum ootavad doonoreid kella 11-19.

„Juba mitmendat aastat oleme avatud jõulu-eelsel laupäeval ning meie kogemus näitab, et doonorid kasutavad seda võimalust meelsasti. Ehitud verekeskuses ja DoonoriFoorumis on eriline meeleolu, liigub jõuluvana ja piiluvad päkapikud, toimub jõululoterii, kus meeleolu aitavad luua enam kui 30 Eesti ettevõtet, muuseumi ja teatrit. Kõigi detsembris verd loovutanud doonorite vahel loositakse välja Tallinki poolt välja pandud Tallinn-Stockholm-Tallinn kruiis neljale. Kutsume kõiki sellest osa saama!“ sõnas verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Eesti reisirongiliiklust korraldav Elron tänab sel aastal Eesti elu edendajaid ja pakub neile poole soodsamat reisimisvõimalust, detsembris on soodusreisimise õigus doonoritel. „Jõulukuu kangelased väärivad kingitust ja tänu, sest on ise kinkinud paljudele inimestele elu,“ ütles Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mai Vahtrik. „Seekord tunnustame doonoreid, kellele on 7. kuni 20. detsembrini rongisõit terves Eestis poole soodsam.“
Doonorid saavad sõita poole hinnaga ükskõik millisel marsruudil üle Eesti, esitades piletikontrolörile doonoritunnistuse koos isikut tõendava dokumendiga. Sooduspiletit saab osta ainult rongist ning soodustused ei summeeru, kuid Elroni Kuu Kangelase tavaklassi pilet kehtib vabade kohtade olemasolul ka I klassis.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Meestel peab kahe vereloovutamise vahel olema 60 päeva ja naistel soovitavalt 90 päeva. Vereloovutuseks tasub varuda vähemalt tund aega.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud teha ka paljusid plaanilisi operatsioone, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ja DoonoriFoorum töötavad pühadeperioodil järgmiselt:

  • 18. detsembril verekeskus ja DoonoriFoorum avatud 11-19
  • 19. detsembril verekeskus ja DoonoriFoorum avatud 10-15
  • 23. detsembril verekeskus avatud 8-16, DoonoriFoorum avatud 9-14
  • 24.-27. detsembril ning 31. detsembril ja 1. jaanuaril on verekeskus ja DoonoriFoorum suletud.
  • Muudel päevadel oleme avatud tavapärastel aegadel.

 

Verekeskus soovib kõigile rõõmsaid jõule ning meeleolukat aastavahetust!

 

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”,