VEREKOND

VerekondMis on verekond?

Verekond on grupp ehk seltsing veredoonoreid, kes loovutavad verd koos, tehes sellest ühise ettevõtmise ja heateo.

20171012_EA doonoritena

Miks koos on parem?

Koos aitame rohkem! Samuti on võimalus toetada neid, kes üksinda tulla ei tihka. Pealegi – ühiselt jagatud rõõm aitamisest on mitmekordne. Inimesed, kes ka muidu üksteise seltsi hindavad, leiavad uue koosolemise vormi, millest sünnib midagi palju enamat.

Kes kuuluvad verekonda?

Oma verekonda võib leida liikmeid pere ja sõprade seast, töölt, koolist, huviringist, sporditrennist, laulukoorist ja mujalt. Verekonna liikmete arv ei ole piiratud.

Järgmiseks leidke ühiselt verekonnale sobiv nimi. Ühtekuuluvustunde suurendamiseks on hea kui leiate ühtse sümboolika, tunnuslause, traditsioonid, kõik vastavalt teie fantaasiale.

Kui asute tegutsema, siis soojalt soovituslik on jagada oma tehtud heategu ka sotsiaalmeedias – #verekond.

Pooldame igati, kui verekonna moodustavad ühe asutuse töötajad, sest on ju see ettevõttele positiivseks reklaamiks ning näitab ettevõtte sotsiaalset vastutustundlikkust. Samuti võib verekondi olla mitu ja asutusesiseselt tekkida väike võistlusmoment.

Kus saab verd loovutada?

Igal tööpäeval saab verd loovutada Tallinnas kahes asukohas ja lisaks erinevatel doonoripäevadel:

Kuidas tegutseda, kui on soov tulla seltskonnaga verd loovutama?

Kui korraga soovib tulla rohkem kui viis liiget, siis on mõistlik end jagada väiksemateks gruppideks ja tulla vähemalt 15-minutiliste vahedega, et ei tekiks pikki järjekordi. Kui see aga teid ei häiri ja soov on tulla suurema grupiga, siis palun andke sellest kindlasti teada, et teaksime suurema seltskonna vastuvõtuks valmis olla. Selleks võtke eelnevalt ühendust verekeskusega helistades tel 617 3002 või saates e-kiri aadressile verekeskus@regionaalhaigla.ee.

Üheskoos käidud vereloovutuste fotosid ja oma lugusid olete teretulnud jagama verekeskuse Instagrami lehel või doonorite  Facebooki lehel Doonorid ja Sõbrad.