VEREKOND

VerekondMis on verekond?

Verekond on grupp ehk seltsing veredoonoreid, kes loovutavad verd koos, tehes sellest ühise ettevõtmise ja heateo.

20171012_EA doonoritena

Miks koos on parem?

Koos aitame rohkem! Samuti on võimalus toetada neid, kes üksinda tulla ei tihka. Pealegi – ühiselt jagatud rõõm aitamisest on mitmekordne. Inimesed, kes ka muidu üksteise seltsi hindavad, leiavad uue koosolemise vormi, millest sünnib midagi palju enamat.

Kes kuuluvad verekonda?

Oma verekonda võib leida liikmeid pere ja sõprade seast, töölt, koolist, huviringist, sporditrennist, laulukoorist ja mujalt. Verekonna liikmete arv ei ole piiratud.

Järgmiseks leidke ühiselt verekonnale sobiv nimi. Ühtekuuluvustunde suurendamiseks on hea kui leiate ühtse sümboolika, tunnuslause, traditsioonid, kõik vastavalt teie fantaasiale.

Kui asute tegutsema, siis soojalt soovituslik on jagada oma tehtud heategu ka sotsiaalmeedias – #verekond.

Pooldame igati, kui verekonna moodustavad ühe asutuse töötajad, sest on ju see ettevõttele positiivseks reklaamiks ning näitab ettevõtte sotsiaalset vastutustundlikkust. Samuti võib verekondi olla mitu ja asutusesiseselt tekkida väike võistlusmoment.

Kus saab verd loovutada?

Verekond käib koos Tallinnas Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse peamajas, mis asub aadressil Ädala 2 või DoonoriFoorumis aadressil Narva mnt 5 (Foorumi keskuse 4. korrus).

Mõlemad vereloovutuskohad on avatud igal tööpäeval ja see teeb verekonnale sobiva aja leidmise väga paindlikuks. Meil ei ole ka üldjuhul pikka järjekorda nagu pahatihti väljasõitudes ja vereloovutamise tingimused on ühiseks ettevõtmiseks sobilikud.

Kuidas tegutseda tulles verekonnaga verd loovutama?

Kui olete verekonna moodustanud ja end ära registreerunud, siis on aeg tulla verd loovutama. Verekond ei pea tingimata tulema täies koosseisus, tuleb nii palju liikmeid, kui parasjagu saab. Kui teate, millal tulete, siis võtke eelnevalt ühendust verekeskusega helistades tel 617 3002 või saates e-kiri aadressile verekeskus@regionaalhaigla.ee ja andke teada järgmised andmed:

  • verekonna nimi;
  • loovutuse kuupäev;
  • soovitud koht, kas verekeskus Ädala tänaval või DoonoriFoorum kesklinnas Foorumi keskuses;
  • orienteeriv kellaaeg;
  • kui mitmekesi tulete (soovitatavalt korraga kuni 5 inimest). Kui korraga soovib tulla rohkem kui 5 liiget, siis on mõistlik end jagada väiksemateks gruppideks ja tulla vähemalt 15 minutiliste vahedega, et ei tekiks pikki järjekordi. Kui see aga teid ei häiri ja soov on tulla suurema grupiga, siis palun andke sellest kindlasti aega broneerides teada, et me teaksime suurema seltskonna vastuvõtuks valmis olla.

Kas verekonda märgatakse ja peetakse arvet?

Kindlasti ei jää teie ühine heategu märkamata – juba registratuuri saabudes nimetage, et tulete verekonna liikmena ja kui olete vere loovutanud ning vereloovutusest taastunud, siis öelge meenet kätte saades kindlasti uuesti, et kuulute verekonda. Teile antakse sedel, kuhu panete kirja oma andmed. Selle alusel teeb verekeskus hiljem kokkuvõtted. Tagantjärgi oma loovutust verekonna arvele lisada ei saa.

Verd loovutada saab korraga ühe verekonna eest, aga verekonda võib aja jooksul vahetada.

Verekeskuses käib arvestus aasta kaupa ja verekonna aasta algab oktoobris. Vahekokkuvõtteid tehakse poole aasta järel ning tulemused lisatakse aasta möödudes verekeskuse kodulehele, kus vastavalt teie poolt lubatule avaldame andmeid aktiivsemate verekondade kohta.

Parimad verekonnad leiavad verekeskuse poolt ära märkimist ja tunnustamist. Samuti on võimalik teha ühispildistamisi ning avaldada lugusid Facebooki lehele Doonorid ja Sõbrad.