Esmaspäevast saavad virumaalased Rakvere linna keskväljakul verd loovutada!

Suur_rakvere_plakat1920x1080_juuni

Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid ootavad virumaalasi verd loovutama Rakvere linna  kaunil keskväljakul 19. juunil kella 12−18 ning 20. ja 21. juunil kella 11−17. Heategudest pungil telkides aitab meeleolu üleval hoida pelikan Dona ning toimuvad toredad loosimised.

Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht ning doonoritelkide projekti ellukutsuja Ülo Lomp sõnul on doonoritelkide 11. töösuvi hoo sisse saanud. „See arv räägib ise enda eest, et oleme ellu kutsunud väärt ettevõtmise, mis on ka doonorite poolt hästi vastu võetud ning tekkinud on ilus traditsioon. Telgid on teinud doonorluse nähtavamaks, ehk teisisõnu on verekeskus tulnud inimeste sekka. See on väga oluline noorte jaoks, kel seni veel vereloovutuskogemus puudub, samas teeb rõõmu, et ka püsidoonorid külastavad telke meelsasti,” rääkis Lomp.

Ülo Lombi väitel on virumaalaste seas nii doonorlus kui ka doonoritelgid väga populaarsed, sest: „Viru veri ju teadupärast ei värise ning siinsed inimesed on seda korduvalt tõestanud.“ Mullusel kuuel telgipäeval Rakveres külastas telke kokku 932 inimest, kellest 779 jõudis eduka vereloovutuseni, doonorite perega liitus 101 esmadoonorit. Kogusime 350 liitrit hinnalist verd. „Usume, et tänavune telgituur Rakveres kulgeb sama edukalt!“ on doonorluse arendusjuht optimistlik.

Doonoritelkide tuuri avalöök oli 23. ja 24. mail Pärnus, kus kahe päevaga külastas rõõmsaid kollaseid telke 246 pärnakat, kes tegid  191 vereloovutust, esmaseid doonoreid saadi juurde 40.  12.-13. juunil olid telgid Tallinnas, kus kahe päevaga külastas meid kokku 255 inimest, kellest 199 inimesel lõppes külaskäik eduka vereloovutusega. Doonorite sõbraliku perega liitus 49 esmadoonorit ning kogusime ligi 90 liitrit hinnalist verd. Pärast Rakveret jõuavad telgid, Keilasse, Haapsallu, Paidesse, Viljandisse ja Raplasse ning telgisuvi lõppeb 13. ja 14. septembril Tartus. Rakveres oleme telkidega taas 14.-16. augustil.

Doonoritelkide projekt saab teoks tänu koostööle Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Kaitseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteeameti, Kaitseväe värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga.

Vt ka www.doonoritelgid.ee, www.verekeskus.ee,
www.facebook.com/DoonoridjaSobrad, @verekeskus