1. aastane DoonoriFoorum

Sõbrapäeval, pühapäeval, 14. veebruaril pühitses Regionaalhaigla verekeskus DoonoriFoorumi esimest sünnipäeva ning selle puhul on DoonoriFoorum doonoritele avatud kell 12-16.

Nüüdseks möödunud aastaring näitab, et DoonoriFoorum on leidnud doonorite seas oma kindla koha. Hinnang DoonoriFoorumile väljendub nii külastajate arvus, nende naeratavates nägudes kui kiitvates tagasisideankeetides. Kes korra tulnud, on lubanud tagasi tulla ning ka teistele soovitada.

Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste sõnul on rõõmustav, et DoonoriFoorum on niivõrd hästi vastu võetud. „Esimese aasta lõpuks oleme külastatavuse osas jõudnud keskmiselt 40 doonorini päevas. Ruumi oleks veel kümnekonnale külastusele päevas ja me tegutseme selle nimel. Oleme tänu DoonoriFoorumile saavutanud verevarude tagamisel senisest suurema stabiilsuse,“ märkis Riin Kullaste.

Avamisest alates on DoonoriFoorumit külastanud rohkem kui 8700 doonorit, mis teeb ca 28% kõikidest külastusest sh väljasõitudel Eesti erinevatesse piirkondadesse. Rõõmustav on, et uus vereloovutuskoht on aasta jooksul toonud juurde palju uusi doonoreid – rohkem kui 1200 doonorit on teinud oma esimese vereloovutuse just DoonoriFoorumis, see on 25% kõigist esmadoonoritest. DoonoriFoorum on saanud endale ka korraliku püsiklientuuri, sest esimese tegevusaasta jooksul on ca 36% doonoritest tagasi tulnud ja korduvalt käima jäänud.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse uus vereloovutuskoht loodi Tallinna südalinna eesmärgiga teha vereloovutus doonoritele ja doonoriks soovijatele võimalikult lihtsaks ja vähem aeganõudvaks. Uute ruumide valikul lähtuti doonorite ootustest ja vajadustest, sest tagasiside oli näidanud, et asukoht ja mugavus sh ligipääs ühistranspordiga ja parkimisvõimaluste olemasolu on vereloovutusele tulekul olulise tähtsusega.