14. juunil tähistatakse ülemaailmset veredoonorite päeva!

14. juunil tähistatakse ülemaailmset veredoonorite päeva  ning avaldatakse tänu kõigile inimestele, kes loovutavad verd vabatahtlikult ja tasuta.

Miljonid patsiendid kogu maailmas võlgnevad oma elu doonoritele, keda nad kunagi ei kohta, kuid kelle vereloovutus on neile erilise väärtusega. „Maailmas kogutakse aastas ligikaudu 81 miljonit veredoosi. Igaüks meist võib ühel hetkel vajada vereülekannet, kuid ainult 1% maailma elanikest on doonorid. Me vajame rohkem doonoreid, et garanteerida kõikidele patsientidele ravi ohutute veretoodetega“, ütles oma  iga-aastases pöördumises Rahvusvahelise Veredoonorite Organisatsioonide Föderatsiooni (IFBDO/FIODS) president Niels Mikkelsen.

Sellel aastal pööratakse veredoonorite päeva raames tähelepanu regulaarse doonorluse olulisusele, sest ohutu vere olemasolu kõigile vereülekannet vajavatele patsientidele sõltub eelkõige neist inimestest, kes väärtustavad doonorlust ning peavad seda tervisliku eluviisi osaks.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub kõiki terveid ning abivalmis inimesi tähistama ülemaailmset veredoonorite päeva ja verd loovutades head tegema. Ülemaailmse veredoonorite päeva puhul on verekeskus avatud ka laupäeval  ning ootab vereloovutajaid 14. juunil kell 9.00-14.00 Tallinnas aadressil Ädala 2.  Kõiki vereloovutajaid ootavad üllatused ja kingitused ning igale doonorile kingib AUTAN kindla kaitse sääskede ja puukide vastu!

Möödunud aastal loovutas Eesti verekeskustes verd 34 051 doonorit, kes loovutasid kokku 55 827 veredoosi ehk üle 25 000 liitrit verd. Sellest valmistatud verekomponente kanti haiglates üle 90 000 doosi.