14. märtsil! Raju doonoriks!

Tule 14. märtsil koos Raju sportlastega verd andma! Doonorluspäev toimub Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Pane ennast kirja lehel mma.ee/doonor või tule lihtsalt kohale! Kõikide eelregistreerunute vahel loosime välja KUUS Raju 9 lähikoha piletit.

Projekt „Raju doonoriks" on Eesti sportliku vabavõitluse liiga Raju, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse, Tartu Ülikooli Kliinikumi Verekeskuse ja Pärnu Haigla Veretalituse heategevusprojekt, mille eesmärgiks on teadvustada avalikkusele veredoonorluse ja tervislike eluviiside tähtsust, kutsuda inimesi üles verd andma ja arendada võitlussportide tuntust Eestis.

Kuna võitlussporti teatakse Eestis pigem negatiivsete müütide kaudu, siis soovime kampaania käigus näidata inimestele, et võitlussportlased on tegelikult tavalised inimesed, kes on endale valinud harrastamiseks ühe põneva ja omapärase spordiala.

Doonorluspäev toimub 14. märtsil 2012 (kolmapäev) Tallinnas, Tartus ja Pärnus:

Tallinnas – Gustav Adolfi Gümnaasiumi võimlas (Suur-Kloostri 7). Registreerumine avatud kell 10.00 – 14.00.
Lisaks vereloovutamisele avatud matt ja võitlusspordi näidistreeningud, võimalik mängida XboX mängu "UFC undisputed“ jpm.

NB! Tallinnas saavad kõik doonorid doonorluspäeval tasuta parkida Suurtüki 12 (Balti Jaama juures) parklas, 5 min jalutuskäigu kaugusel Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Juhime tähelepanu, et tasuta parkimine kehtib ainult Suurtüki 12 parklas ja ei kehti kõrval asuvas Rannamäe tee 5 parklas.

Tartus – TÜ Kliinikumi Verekeskuses (L. Puusepa 1a). Registreerumine avatud kell 08.00 – 16.00.
Pärnus – Pärnu Haigla Veretalitus (Metsa 1). Registreerumine avatud kell 08.00 – 12.00.

Päeva paremaks sujumiseks palume kõigil eelregistreeruda lehel mma.ee/doonor. Aga võid ka lihtsalt kohale tulla! Kõikide eelregistreerunute vahel loosime välja KUUS Raju 9 lähikoha piletit.

Doonorlusprojektis osalev Eesti räppar Genka: „Eestlaste hoiakud võitlusspordi suhtes on sageli ekslikud, tegelikult on võitlusspordiga tegelejad täiesti normaalsed inimesed nagu kõik teisedki. Doonorlus näitab hoolivust meid ümbritsevate abivajajate vastu ja mul on hea meel, et keegi on võtnud korraga ette kahe tähtsa teema – spordi ja tervise – meelelahutusliku teadvustamise käimasoleva projekti kaudu."

Seni oleme korraldanud kaks veredoonorluse päeva, millest viimane toimus 21. septembril 2011 paralleelselt Tallinnas ja Tartus. Kokku tuli kahes linnas verd annetama ligikaudu 85 inimest, kusjuures mitmed neist esmakordselt. Sel korral plaanime kokku tuua 150 doonorit!

Miks doonorlus?

Kuna doonorlus on vabatahtlik, siis on Eestis vere loovutajateks hea tahtega inimesed, kes väärtustavad teiste aitamist ning hoolitsevad ka enda eest.

Doonorlus ei maksa doonorile midagi. Protsess on valutu ja ajakulu sellele on väike (ligikaudu 45 minutit, esmakordsele doonorile veidi kauem).

Samas on panus ühiskonnale võrreldes loovutatud ajaga hindamatu – verd on vaja elude päästmiseks ja doonorluskeskusest lahkub iga inimene teadmisega, et tema annetus võib päästa kellegi elu. Doonoriks käies on võimalik kontrollida ka oma tervislikku seisu, sest võetud verd analüüsitakse võimalike haiguste osas.

Riin Kullaste, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse juhataja: "Doonorlusest saavad kasu patsiendid haiglas, kellele on verd vaja seoses traumade või operatsioonidega. On ka inimesi, kelle keha ei tooda ise vererakke. Me ei saaks kedagi neist aidata, kui poleks olemas doonoreid. Eestis on õnneks haiglate vajadused hetkel optimaalselt kaetud, kuid juhuste kokkulangevuse tõttu võib verest iga hetk puudu tulla. Mida pikem on doonorite nimekiri, seda rohkem saame ka suurte õnnetuste puhul elusid päästa. Iga uue doonori puhul suureneb kindlustunne, et oleme ka halvaks olukorraks valmis."