26. ja 27.augustil jõuab doonoritelk Tammsaare parki Tallinnas

Selle suve viimane doonoritelk Põhja- Eesti Regionaalhaigla verekeskuse ja Kaitseväe koostöös püstitatakse
26.-27. augustil Tallinnas Tammsaare pargis (I päev 12.00-18.00; II päev 11.00-17.00).
Seal loovutatakse verd, loositakse kingitusi ning maiustatakse hea ja paremaga. Verekeskus kutsub kõiki terveid ja abivalmis inimesi osalema ja head tegema!

Heategudest pungil suvepäevad!

Nüüdseks juba traditsiooniks saanud ürituste sarja eesmärk on veredoonorluse tutvustamine Eesti elanikele sooviga, et meie inimesed teaksid doonorlusest üha rohkem ja näeksid seeläbi paljude jaoks kättesaadavat võimalust head teha ning oma riigi kaitsmisse igapäevaselt panustada.

Selle suve esimesed doonoritelgid toimusid juunis Rakveres, Keilas, Raplas ja Tallinnas ning verd käisid loovutamas sajad ja sajad abivalmis inimesed. Oma abikäe ulatasid 9 päeval rohkem kui 900 doonorit. Keskmiselt teeb see rohkem kui 17 heategu tunnis! Tänu kõikidele nendele lahketele inimestele täienesid verevarud 424 liitri võrra.

Augustikuised doonoritelgid on samuti olnud tegude- ja rahvarohked: avapäevadel Narvas loovutasid verd 192, Haapsalus 207 ja Paides 251 doonorit ning kõigi nende abil koguti ligikaudu 300 liitrit verd haiglate patsientide abiks.
Nüüdseks juba on ületatud 400 esmadoonori piir. Just nii palju inimesi on teinud oma esimese vereloovutuse selle suve doonoritelkides.
Verekeskus koos Kaitseväe ja teiste projekti koostööpartneritega tänab südamest kõiki sooja ning aktiivse osavõtu eest ning julgustab kõiki doonoreid ka edaspidi oma heategusid jätkama!