Laupäeval, 23. veebruaril toimus kolmandat korda Eesti Draamateatris PERH verekeskuse korraldatud koolinoorte teatrifestival „Doonor on elupäästja“. Laval oli kuus spetsiaalselt selle festivali jaoks loodud etendust erinevatest Eesti koolidest.

Esikoha pälvis Kuusalu keskkool etendusega „Ma olen siin, Nora“, mis rääkis loo elu ja surma vahel vaakuvast noorest emast, kes käis ära surnute riigis, kuid tänu vereülekannetele pöördus siiski tagasi oma väikse tütre ja pere juurde. Žürii esimees, näitleja ja lavastaja Eero Spriit tõstis lavastust esile eelkõige tugeva dramaturgia ja mitmekesise teatri võimaluste kasutamise eest. „Nii pikalt liikumatuid kaadreid välja mängida ei ole sugugi lihtne, kuid teie saite sellega suurepäraselt hakkama,“ kiitis Spriit.

Teise koha sai Rakvere gümnaasiumi teatriansambel lavastusega „Hämar tantsib meie sees“, keda žürii tunnustas hästi komponeeritud tüki ja julge käsitluse eest, mis erines teistest ka traagilise lõpu poolest.

Kolmanda koha pälvinud Laagna gümnaasiumi etendus „Vaenlasest verevennaks“ rääkis elulise loo leukeemiahaige poisi ja tema venna vahelistest suhtetest. Etendus teenis žüriilt enim kiidusõnu just tugevate rollitäitmiste eest.

Neljanda koha saanud Narva Eesti gümnaasiumi tunnustas žürii äärmiselt elutruu ja emotsionaalse süžee ning professionaalse kaklusstseeni eest. „Need noored võiks tulla lavakunstikooli kaklemist õpetama,“ kommenteeris laval nähtut Spriit.

Viienda koha saanud Kallavere keskkooli tantsuetendus teenis plusspunkte suurepärase eestikeelse muusikavaliku eest ning Käina gümnaasium pälvis erilise tunnustuse juba kolmandat korda festivalil osalemise ja aktiivse doonorluse valdkonnaga tegelemise eest.

Žüriisse kuulusid näitleja ja lavastaja Eero Spriit, doonorluse saadik Liis Loikmann, teatrihuviline Laivi Tõnurist, doonor Kardi Laansoo ja verekeskuse esindaja Regina Kaasik.

Esikolmikut auhinnati dolomiidist karikatega ja esikoha truppi teenis välja teatrireisi vabalt valitud etendusele ühte Mandri-Eesti teatrisse. Teatrifestival toimus kolmandat korda ning pälvis taaskord nii õpilaste kui juhendajate äärmiselt positiivse tagasiside.

Vaata ka teatrifestivali pilte ja etenduste videosalvestusi!

Fotol: Esikoha saanud Kuusalu keskkooli näitetrupp koos pelikan Donaga