Augustikuised doonoritelgid alustavad Paidest!

Tänavu suvel juba neljandat aastat järjest peibutavad doonoreid doonoritelgid paljude linnade keskväljakutel. Sedapuhku seilavad telgid verekeskuse ja Kaitseväe koostöös  Tallinnas, Raplas, Keilas, Rakveres, Paides ja Haapsalus. Juunikuistes doonoritelkides said teoks mitmed sajad vereloovutused, tänu millele sai päästetud veelgi suurem hulk elusid. Juulis jäi telgi-tuuri meeskond ankrusse ja heiskab nüüd taas purjed, et püstitada järgmine doonoritelk  Paide keskväljakul.

Doonoritelkide ajakava augustis:

2.-3.08 Paides kultuurikeskuse esisel väljakul (I päev 12.00-18.00; II päev 11.00-17.00);
9.-10.08 Haapsalus lossi esisel väljakul (I päev 12.00-18.00; II päev 11.00-17.00);
17.-18.08 Tallinnas Vabaduse väljakul (I päev 12.00-18.00; II päev 11.00-17.00);
23.-24.08 Rakveres linna keskväljakul (I päev 12.00-18.00; II päev 11.00-17.00).

Juunikuised heateod
Sellesuvine esimene doonoritelk seati üles 1. juunil Raplas, jätkati seejärel Keilasse ja Rakverre ning jõuti siis jaanipäeva-eelseteks päevadeks Tallinnasse Tammsaare parki Anton Hanseni põlvele.
Juunis toimunud doonoritelke ilmestavad väärikad arvud. Südamlike inimeste abil tehti kokku 953 vereloovutust, mis tõid Eesti haiglate patsientide raviks rohkem kui 422 liitrit verd. Doonoritelkides tegid oma esimese vereloovutuse 228 doonorit, moodustades olulise osa doonorite koguarvust.

Muhedate kohtumisteni doonoritelkides!

*************************************************************************************************


Hoiame oma riiki ja inimesi
Doonoritelkide sihiks on tutvustada doonorlust üha enamatele inimestele ning tuua doonoriks olemise võimalus koju kätte ka neile, kes elavad väljaspool Tallinna, Tartut, Pärnut või Kohtla-Järvet, kus asuvad alalised vereloovutuskohad. Verekeskuse doonorluse arendusjuhi ja projekti eestvedaja Ülo Lombi sõnul on doonoritelkidest kujunenud traditsioon, kus löövad kaasa paljud need, kes hoolivad inimeste elust ja tervisest. „Riik – see on eelkõige inimesed ja inimesed vajavad kaitset iga päev. Nii ametkondlikul kui ka inimlikul tasandil koostööd tehes ja kokku hoides hoiame oma riiki ning oma inimesi,“ sedastab Lomp.

Möödunud aasta suvi tõestas doonoritelkide tõmbefaktorit juba kolmandat aastat järjest– tehti 1812 vereloovutust ja koguti rohkem kui 817 liitrit verd haiglate patsientide raviks. Nende numbrite taga on abivalmis ja terved Eesti inimesed, kes on doonorluses leidnud võimaluse head teha ning kelle heasüdamlikkus ja valmisolek aidata võimaldab haiglatel ravida paljusid kaasmaalasi. 515 esmaloovutajat alustasid oma teed doonorluse juurde just doonoritelkidest.

Koostegemine
Lisaks Kaitseväele osalevad doonoritelkide projektis linnavalitsused, Eesti Politsei, Päästeamet, Maanteeamet, Kaitseväe Värbamiskeskus, Kaitseliit ja Eesti Punane Rist, kelle töid ja tegemisi kohapeal tutvustatakse. Vereloovutusest saadavat head enesetunnet tõstavad veelgi õnneloosid, pelikan Dona ning paremad palad verekeskuse sõbralt ja suurtoetajalt Fazerilt.

Doonoritelkides toimuvate loosimiste võidud on välja pannud Felix, Estour, Rademar, Tallink, Sirowa, Kalev, Taula Pharma, Suva, Coca-Cola Hellenic Eesti, Rõõmu Pagar, Rapla Kultuurikeskuse kohvik Galerii, Rakvere Lihakombinaat, Efektoptika, Sahver, Massaaži Paradiis, Paide veekeskus, Pubi Alempos, Haapsalu veekeskus, restoran Bergfeldt, restoran Central, Loodustoode, Tallinna Karastusjoogid, Art Cafe, Pihlaka kohvik, Villa Theresa, Tallinna Jalgpalliklubi Legion jpt.

Lisainfo:
Ülo Lomp
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus
Doonorluse arendusjuht
Tel: 6 173 006
GSM: 533 65943
E-mail: Ylo.Lomp@regionaalhaigla.ee