Avasime verekeskuses siseterviseraja “Vereringe”

58543049_10216409372881498_1595863311499395072_n

24. aprillil oli Ädala tänava verekeskuses tavapärasest rohkem elevust ning rõõmsalt naeratavaid inimesi, sest südame- ja liikumiskuu raames avasime verekeskuses siseterviseraja „Vereringe“. Tegemist on teise siseterviserajaga Regionaalhaiglas ja 72. siseterviserajaga Eestis. 

Regionaalhaigla tööohutuse talituse juhataja Kristel Oha sõnul avaldasid siseterviseraja loomiseks soovi verekeskuse töötajad, kes on väga aktiivsed tervisesportlased ja osalevad aktiivselt ka teistel haigla organiseeritavatel rahvaspordiüritustel. Kristel Oha tutvustas vastavatud terviserada: “Siseterviserajal on kolm tegevuspunkti, mis aitavad leevendada töös esinevatest sundasenditest ja korduvatest liigutustest tekkivaid lihapingeid. Esimeses tegevuspunktis saab treenida kaela-õlavöötme ja käte lihaseid. Teises tegevuspunktis on harjutused kere-, tuhara- ja jalalihastele ning tasakaalu arendamiseks. Kolmas tegevuspunkt on lõõgastusala, kus saab teha venitus- ja lõõgastusharjutusi ning massaaži. Lisaks on rajal ka mängupausi punkt ning palju muid põnevaid väljakutseid, mis pakuvad töötajatele vaheldust pingelistel tööpäevadel.”

Verekeskuse töötajad on terviseraja üle väga rõõmsad ja nii mõnigi kasutab tööpausi kohvijoomise asemel hoopis terviserajal harjutuste tegemiseks. Lugedes aga lifti oodates silti “Miks sa lifti ootad? Trepid on alati kohal”, valivad paljud järgmisele korrusele minekuks tõepoolest trepi, kus on ootamas järjekordsed toimivad tarkuseterad nagu näiteks “Kas teadsis, et 30 minutit liikumist päevas tõstab tuju?”, “Terve südame heaks tee reibast kõndi vähemalt 30 minuti päevas”, “Aktiivne liikumine päeval tagab parema une öösel” jpm.
“Usutavasti on paremas füüsilises ja vaimses toonuses töötajad ka töiselt efektiivsemad ning suhtlevad doonorite ja kolleegidega heatujulisemalt,” ütles verekeskuse õendusjuht ning terviseraja idee initsiaator Heidi Saar.

Tuhat tänu SA Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõokesele, meie tööohutuse talituse tublidele kolleegidele Kristel Ohale ja Marin Looritsale ning muidugi verekeskuse õendusjuhile Heidi Saarele!