Avatakse üle saja korra verd annetanud doonorite auraamat

Rahvusvahelisel doonorite päeval, 14. juunil avab Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus doonorite auraamatu, kuhu kantakse tänutäheks PERH-i verekeskusele üle saja korra verd annetanud doonorite nimed.

„Rahvusvahelisel doonorite päeval teeme suure tänukummarduse erakordsetele püsidoonoritele, kes on leidnud üle saja korra võimaluse anda oma panus inimeste päästmiseks, olles tõelised kangelased. Täname südamest nii verekeskuse kui ka abivajajate nimel kõiki, uusi ja pikaajalisi doonoreid, kelle eluviis ja soov aidata päästab elusid,“ ütles verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

„Viimati käisin verd andmas 3 kuud tagasi, kuid doonorlusega alustasin juba 38 aastat tagasi. Doonorlus on suurepärane võimalus teha head, lisaks annab see väga positiivse enesetunde. Kes saab, see annab – loodan, et järjest rohkem inimesi leiab võimaluse loovutada tunnike oma ajast, et aidata kellelgi terveks saada,“ ütles PERH-i verekeskusele 139 korda verd annetanud doonor Taimi Allas.

Doonorite auraamatusse kantakse PERH-i verekeskusele üle saja korra verd annetanud püsidoonorite nimed. Auraamatut hakatakse täiendama igal aastal rahvusvahelisel doonoritepäeval. Doonorite auraamatuga on kõikidel huvilistel võimalik tutvuda verekeskuse registratuuris (Ädala 2, Tallinn).

Doonorite auraamatusse kirjutas oma pühenduse Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kui ta külastas mais PERH-i verekeskust keskuse 70. sünnipäeval.