Eelmisel neljapäeval käisid paarkümmend Eesti sportlikku vabavõitlejat ja fänni andmas verd Tallinnas ja Tartus, kutsudes sellega kõiki üles järgima tervislikumaid eluviise ja annetama verd.

“Võitlusaladel on juures verine maine, tahtsime üritusega selle maine pea peale pöörata ning ühtlasi ka midagi head teha. Spordiala fännid olid hea meelega nõus aitama,” rääkis vere annetamisest Eesti sportliku vabavõitluse liiga Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar. “Koostöö PERHi ja TÜKi verekeskustega oli väga meeldiv ning kindlasti kavatseme annetamist korrata ka tulevikus,” lisas Tõnissaar.

“Käisin verd andmas esimest korda, aga üllatusin meeldivalt, kuna protsess oli väga kiire ja valutu,” kirjeldas doonorlust Tallinna klubis 3D Treening treeniv Sten. “Vereandmine tekitab hea tunde, kuna tead, et päästad sellega kellegi elu,” lisas Sten.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp kiitis kõiki osalenud sportlasi hea ja tugeva vere annetamise eest: “Usun, et võin kõikide Eesti verekeskuste nimel rääkida ja öelda, et selliste algatuste üle on meil alati suurim heameel. Julgustame sõprus-, töö- ja teisi kollektiive ka edaspidi ühiseid heategevusüritusi korraldama. Uskuge, see on hea tegemisele lisaks ka lõbus!”.

Lisaks Raju korraldajatele ning sportlastele käis verd andmas ka kümmekond spordiala fänni, kokku tuli doonoriks 23 inimest.

Sportlik vabavõitlus on võitlussport, mis ühendab endas kolm olümpiaala – maadluse, poksi ja judo – ja teised kahevõitlusalad. Raju on Eesti sportliku vabavõitluse liiga.

Lisainformatsioon:

Ott Tõnissaar
MMA Eesti MTÜ
56 495 342
ott@mma.ee
http://mma.ee

Foto: Ott Tõnissaar ja Leho Laul