Doonoreid oodatakse Eesti Draamateatris

Verekeskus ootab doonoreid Eesti Draamateatri kammersaalis 1.-3. aprillil kell 11.00-17.00. Vereloovutus on ainulaadne võimalus kinkida oma veri tundmatule abivajajale ning päästa tema elu. Eesti Draamateatri doonoripäevad on hea võimalus loovutada verd kesklinnas, mugavas ja meeldivas keskkonnas.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ning Eesti Draamateater korraldavad doonoripäevi juba teist aastat järjest eesmärgiga anda tallinlastele võimalus loovutada verd töö- või kodukoha läheduses. „Eesti Draamateatri doonoripäevad on hea võimalus heateo tegemiseks ka kiire elutempoga inimestele, kes verekeskusse tulla ei jõua. Soovime, et kõigil oleks võimalus loovutada verd ning teha abivajajale suurim kingitus – elu“, ütles verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Doonoripäevadele oodatakse kõiki terveid ning abivalmis inimesi vanuses 18-60 eluaastat. Kaasa tuleks kindlasti võtta isikuttõendav dokument. Enne vereloovutust peab doonor olema puhanud ning söönud. Aega tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ja väikesele puhkusele peale vereandmist.

Vereloovutajate vahel loositakse välja kuus tasuta teatrikutset kahele Eesti Draamateatri etendustele "Sigma Tau-C705" ning "Head ööd, vend". AS Ühisteenused pakub kõikidele doonoritele kolm tundi tasuta parkimist Viru Keskuse parkimismajas. Kõiki doonoreid ootavad ka väike kehakinnitus ja meened verekeskuse poolt.

Tule verd loovutama ning võta sõber kaasa!