Doonoreid oodatakse Järva-Jaani kultuurimajas

Esmaspäeval, 15. augustil oodatakse nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Järva-Jaani kultuurimajas (Pikk 58, Järva-Jaani) kell 10.30-14.30.

„Verekeskuse väljasõidud jõuavad Järvamaale paar-kolm korda kuus ja see näitab, et Järvamaal on rohkelt aktiivseid doonoreid – üks doonor võib verd loovutada kuni kolm-neli korda aastas. Aprillis esmakordselt Järva-Jaanis toimunud doonoripäeval käis meie ootusi ületades 45 vereannetajat, kes nüüd võivad uuesti tulla. Väga teretulnud on ka esimest korda verd annetada soovijad, aprillis oli esmaseid doonoreid koguni 16,” ütles Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

”Ainult tänu lahketele vereannetajatele saame tagada piisavad verevarud nende inimeste aitamiseks, kelle elu ja tervis sõltub otseselt doonorivere olemasolust ning Järvamaa suure südamega inimesed on selleks alati märkimisväärse panuse andnud! Loodame, et Järva-Jaani inimestel on ka see kord võimalus verd annetama tulla,“ lisas dr Riin Kullaste.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.