Doonoreid oodatakse Keila tervisekeskuses

Neljapäeval, 18. augustil oodatakse nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Keila tervisekeskuses (Paldiski mnt 17, Keila) kell 11-15.30.

„Keilas on silmapaistvalt palju abivalmis inimesi. Juunis Keilat külastanud doonoritelgis loovutas verd 165 lahket annetajat, kokku kogusime üle 74 liitri verd. Väga teretulnud on ka esimest korda tulijad, juunis oli esmaseid doonoreid koguni 27,” ütles Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

”Ainult tänu lahketele vereannetajatele saame tagada piisavad verevarud nende inimeste aitamiseks, kelle elu ja tervis sõltub otseselt doonorivere olemasolust ning Keila doonorid on selleks alati märkimisväärse panuse andnud! Loodame, et Keila inimestel on ka see kord võimalus verd annetama tulla,“ lisas dr Riin Kullaste.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.