Doonorid saavad laupäeval Tallinnas verd loovutada

merry christmas (2)

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub tallinlasi jõulude eel laupäeval kella 10-15 nii verekeskuses Ädala 2 kui ka DoonoriFoorumis Narva maantee 5 verd loovutama, et teha üks ilus heategu ja valmistuda pikaks pühadeperioodiks.

Verd loovutades saab doonor teha paljude abivajajate jaoks elu suurima kingituse, sest pakub asendamatut abi nende tervise või kogunisti elu päästmisel. „Jõulud on rõõmu ja rahu aeg ning kindlasti ka head tegemise aeg. Oleme jõulude-eelset laupäevast lahtiolekut korraldanud ka varem ja doonorid on seda võimalust meelsasti kasutanud. Verekeskuses on sellel päeval eriline meeleolu, ringi käivad päkapikud, jõuluvana ja jagatakse kingitusi,“ ütles verekeskuse juhataja doktor Riin Kullaste. „Pikad pühad mööduvad meile kõigile, nii abivajajatele kui ka abiandjatele, rahulikumalt, kui verevarud on saanud enne seda tõhusa täienduse. Ootame kõiki doonoreid pühade-eelsele heateole.“

„Kui viimased aastad oleme verekeskuses saanud suhteliselt rahuliku südamega jõulupühi ja aastavahetust pidada, siis tänavu on juba novembrist saati ühe või teise veregrupi doonoreid nappinud ning oleme väga palju pidanud doonoreid täiendavalt kutsuma. Jagame muret teiste verekeskustega üle maailma, et pühadesaginas unustavad inimesed pahatihti doonoriks tulla. Samuti hakkavad sel ajal kimbutama erinevad külmetus- ja nakkushaigused,” rääkis dr Kullaste.

Ta innustab nii püsidoonoreid kui ka uusi doonoreid regulaarselt verd loovutama, sest õnnetuste ja haiguste eest pole kahjuks keegi kaitstud. Kullaste sõnul on praegu napiks jäänud just 0, A ja B reesusnegatiivsed verevarud, kuid täiendamist vajavad ka teiste veregruppide verevarud. Seetõttu kutsub verekeskus kõiki doonorieas, terveid, endast ning teiste hoolivaid inimesi – et nad teeksid kauneima jõulukingituse. Verekeskuses ja DoonoriFoorumis saab verd loovutada reedel kella 18-ni ning laupäeval kella 10-15. Kes enne jõule ei jõua, võib tulla verd andma ka 27. või 28. detsembril, mil töö toimub tavapärastel aegadel.

Uuel aastal avab verekeskus uksed 2. jaanuaril. 24., 25., 26. ja 31. detsembril ning 1. jaanuaril on verekeskus suletud.