Doonorite pidu Tallinna Raekojas

Laupäeval, 26. veebruaril algusega kell 12 austab Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus doonoreid tänuüritusega Tallinna Raekojas. Tänavuse peo kangelased on pikaajalised aktiivsed doonorid, keda tervitavad kaitseminister Jaak Aaviksoo, Regionaalhaigla juhatuse liige dr Sergei Nazarenko ning verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Tänuürituse traditsioon on ellu kutsutud selleks, et pühitseda doonorlust ja tänada doonoritest heategijaid nende elutähtsa abi eest. Tänavu juba 19. korda toimuvale vastuvõtule on kutsutud üle saja tubli doonori ning doonorluse arengusse panustanud inimesed.

“ Soovime iga oma tegevusega panna doonoreid tundma, et nad on olulised ja, et neid märgatakse. Kangelastegu, mida doonorid verd annetades iga päev teevad, vajab esiletõstmist ning me tahame, et nad tunneksid oma tegevuse väärtustamist ühiskonna poolt,” sõnas verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste. ”Mullu kutsusime oma peole spetsiaalselt afereesi doonorid. Selleks, et saaksime tänada võimalikult paljusid, oleme selleaastase ürituse pühendanud viimase 10 aasta aktiivsetele vereloovutajatele, kes on regulaarselt pühendanud oma aega doonorlusele,” lisas dr Kullaste.

Tänuüritusel antakse esmakordselt üle auhind parimale doonorlust arendavale omavalitsusele 2010. aastal. „Selle esmakordse auhinna esimeseks laureaadiks on Paide linn, kelle möödunud aasta tegevused doonorlusele kaasa aitamises olid kõige silmatorkavamad ja tipnesid aastalõpu üritusega Paide raekojas, milleks oli suurejooneline tänupidu kogu Järvamaa doonoritele,“ avaldas verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Mõistagi on mitmeid teisi väga aktiivseid omavalitsusi, kes võimalustele vastavalt oma doonoreid tunnustavad ja doonorluse sõnumit aitavad edasi viia ning loodame, et neid aina juurde tuleb,“ kiitis Lomp.

2010. aastal oli Regionaalhaigla verekeskusel 20 089 doonorit, neist 15 719 regulaarseid doonoreid, mis on 6,3% rohkem kui 2009. aastal. Terves Eestis oli mullu 36 136 doonorit, neist regulaarseid 27 467. 2010. aastal tehti Eesti haiglates kokku 17 908 patsiendile 86 817 erineva verekomponendi ülekannet.

Foto: Tänavusel tänuüritusel esineb muusikaliste vahepaladega Viimsi Keskkooli Noortekoor.

Lisainfo:
Eva Maimre
kommunikatsiooniteenistus
Põhja-Eesti Regionaalhaigla
eva.maimre (ät) regionaalhaigla.ee
5047823