Doonorite Selts kutsub doonoreid puhkuse ajal verd loovutama

Eesti Doonorite Selts alustas sel nädalat paljude meediakanalite toetusel sotsiaalkampaaniat, mis kutsub doonoreid parimal suvepuhkuse ajal verd loovutama.

"Viime oma sotsiaalkampaania kolmandat aastat järjest läbi juulikuus, sest praegu on paljud doonorid puhkusel ning seetõttu kahanesid haiglate verevarud varasematel suvedel kohati ohtlikult väikeseks," ütles Eesti Doonorite Seltsi juhatuse liige Hannes Rumm.

Tänu Doonorite Seltsi varasematele sotsiaalkampaaniatele kasvas 2007. ja 2008. aastal juulikuine doonorite arv Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse andmetel 3700 vereloovutajalt 4200 vereloovutajani.

"Doonorite Selts tänab kõiki Eesti meediaorganisatsioone, mis näitavad oma sotsiaalset vastutustunnet reklaamides doonorlust
tasuta," sõnas Hannes Rumm.

Doonorite Seltsi toetavad tasuta reklaampindadega ja -ajaga ajalehed Õhtuleht ja Postimees, paljud Ajakirjade Kirjastusele kuuluvad ajakirjad ning kõik Rahvusringhäälingu raadiokanalid. Raadioreklaamid lugesid tasuta sisse teleajakirjanikud Hannes Võrno ja Vadim Belobrovtsev. Kampaaniat toetab ka Hasartmängumaksu Nõukogu.

Doonorite arv Eestis on PERH-i verekeskuse andmetel viimasel viiel aastal kõikunud 32 147 ja 36 872 vahel. Viimastel aastatel on doonorite arv suurenenud, kuid Eestis on jätkuvalt doonoreid alla 3% elanikkonnast, ehkki Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) soovitusel peaks stabiilsete verevarude tagamiseks doonorite arv olema vähemalt 4% elanikkonnast.

Kampaania printreklaam 

Lisainfo:
Hannes Rumm
Eesti Doonorite Seltsi juhatuse liige
523 7525
hannes.rumm@mediafocus.ee