Doonorite tänuüritus Mustpeade majas

25. veebruari keskpäeval Tallinna Mustpeade majas toimunud doonorite tänuüritusel tunnustasime meie tublisid doonoreid. Doonoreid tervitasid sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu, haigla ülemarst dr Andrus Remmelgas ja verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste, meeleoluka muusikalise tervituse tegid Marek Sadam ja Sadamasild. Verekeskus andis üle ka Suure Doonorikruusi parimale doonorlust toetavale omavalitsusele, kelleks seekord on Hiiumaa vald. Auhinna võttis vastu Hiiu vallavanem Raili Rand.

„See ilus traditsioon doonoreid tänuüritusel tervitada on meie püüd kasvõi murdosa võrra väljendada tänulikkust abisaanute nimel.“ märkis dr Kullaste, lisades: „Soovime kõiki neid inimesi tunnustada, kes meile appi tõttavad, lükates edasi oma igapäevased toimetused. Annetuse hinda ei suuda me keegi määrata – kas oskab keegi öelda, mis maksab see, kui ema või isa pöördub tagasi oma laste juurde, kui vanematele päästetakse nende laps või kasvõi see, kui meie vanaema või vanaisa, saanud jõudu andva ülekande, suudab jälle toimekalt elada. Võib kindlalt öelda – doonoriveri on hindamatu!“

Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kirjutas oma FB lehel: “Täna austasime ja tänasime doonoreid. Sajandivanuses riigis oleme õppinud tootma uusi materjale, kasutama uudset tehnoloogiat ja 3D printima mida iganes asju. Kuid elu andjat, elu hoidjat, elu päästjat me printida ei suuda. Mustpeade majas olid tublid vereloovutajad, kes on aidanud ehitada meie Eestit elusid päästes. Sajandivanune Eesti on uhke!”