Doonorite tänuüritus Raekojas

Regionaalhaigla verekeskus tunnustas 25. aprillil Tallinna raekojas tublisid pealinna ja Harjumaa doonoreid.

Tänavu tõstsime esile aktiivseid afereesidoonoreid, kes on loovutanud verekomponente ligi kümnel korral, sh 2014. aastal. Aferees on protseduur, mille käigus eraldatakse separaatori abil verest vajalik komponent või komponendid ning ülejäänud veri kantakse doonori vereringesse tagasi.

Samuti tänasime neid doonoreid, keda on eelmisel aastal kutsutud erandkorras verd loovutama konkreetse patsiendi jaoks, ning standarderütrotsüütide doonoreid, kelle verest valmistatakse reagente, mille abil analüüsitakse teiste doonorite verd. Igal aastal on tänuürituse fookuses erinevad doonorid, keda varem ei ole Raekotta kutsutud.

„Oleme siiralt tänulikud doonoritele, kes on tulnud meile telefonikõne peale appi, lükates edasi oma igapäevased toimetused. Praeguse kiire elutempo juures on see väga suur vastutulek,“ ütles Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste.

Verekeskus andis Raekojas üle ka Suure Doonorikruusi parimale doonorlust toetavale omavalitsusele, kelleks möödunud aastal oli Keila linn. Tänumeene võttis vastu Keila abilinnapea Eike Käsi.