Doonoritelgid alustavad Rakveres

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse ja Eesti Kaitseväe ühisprojektina korraldatavad doonoritelkide väljasõidud alustavad sel suvel Rakvere keskväljakul. Virumaa doonorid saavad telkides verd loovutada kahel päeval: 9. juulil k 12-18 ja 10. juulil k 11-17.

Tänu doonoritelke külastavatele vereannetajatele on meil võimalik suvisel puhkuste ajal verevaru vajalikul tasemel hoida. Doonoritelkidesse jõuab tavapärasest palju rohkem esmadoonoreid, kellest rõõmustavalt suur osa tuleb ka edaspidi verd loovutama,“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

2011. aasta suvel külastas 17 päeva jooksul väljas olnud doonoritelke kokku 2359 abivalmis inimest, nende hulgas 380  esmadoonorit, kelle abiga koguti 863 liitrit verd.

„Paljude doonorite jaoks kuulub doonoritelgi külastamine puhkuseplaanidesse ning verd tullakse annetama ka koos pere ja sõpradega. Lisaks doonoritele ja toetajatele täname südamest kaitseväge, kelle telke me kasutame ja kes abistab verekeskust nii telkide ülespanekul kui ka transpordil,“ rääkis doonoritelkide projekti eestvedaja, verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Doonoritelke toetavad: Fazer Eesti AS, Põltsamaa Felix AS, Coca-Cola HBC Eesti AS, OÜ Goadventure, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Maanteeamet, Punane Rist, Taula Pharma OÜ, Sirowa AS, Tallink Grupp AS, AS Bambona, Rademar OÜ, Rimi Eesti Food AS, AS Kalev, AS Pihlaka, Elisa Eesti AS, Saku Õlletehas, Kalev Spa Hotel & Water Park, Magnum Medical, SA Virumaa Muuseumid, Eesti Vabaõhumuuseum, AS Haapsalu Kuurort, Eesti Jalgpalliliit, Eesti Võrkpalliliit ja Eesti Korvpalliliit.

Doonoritelkide ajakava juulis

9.-10. juulil Rakvere linna keskväljakul, I päeval k 12-18, II päeval k 11-17

12.-13. juulil Keila kultuurikeskuse juures, I päeval k 12-18, II päeval k 11-16

17.-19. juulil Paide kultuurikeskuse juures, I päeval kl 12-18, II päeval k 12-18, III päeval k 11-17