Doonoritelgid jätkavad augustikuus!

Põhja- Eesti Regionaalhaigla verekeskuse ja Kaitseväe koostöös püstitatud doonoritelkides tehakse kümneid heategusid tunnis. Juunikuisel tuuril ulatasid oma abikäe rohkem kui 900 head inimest. Väga paljud neist olid doonoriks juba mitmendat korda elus, ent paljudele oli see ka esmane kogemus. Kõiki abivalmis ja terveid inimesi kutsutakse ka augustis doonoritelkidesse verd loovutama!

Toimumiskava:
5.-6.08 Narvas kultuurimaja Geneva esisel väljakul
10.-11.08 Haapsalus lossi esisel väljakul
17.-18.08 Paides kultuurikeskuse esisel väljakul
26.-27.08 Tallinnas Tammsaare pargis

Doonoritelgid on avatud:
I päev 12.00-18.00; II päev 11.00-17.00 (va. Narvas II päev 10.00-15.00)

Juunikuus 17 heategu tunnis!
Nüüdseks juba traditsiooniks saanud ürituste sarja eesmärk on veredoonorluse tutvustamine Eesti elanikele sooviga, et meie inimesed teaksid doonorlusest üha rohkem ja näeksid seeläbi paljude jaoks kättesaadavat võimalust head teha ning oma riigi kaitsmisse igapäevaselt panustada.
Nagu suviti ikka kombeks tuuritasid verekeskus ja Kaitsevägi doonoritelkidega juunis mitmes Eesti lähemas ja kaugemas nurgas. Juunikuu doonoritelke külastasid väga paljud abivalmis inimesed – Rakveres loovutasid verd kokku 367, Keilas 215, Raplas 181 ja Tallinnas 190 doonorit. See teeb kokku 953 vereloovutust 9 päeval ehk keskmiselt rohkem kui 17 heategu tunnis! Tänu kõigile nendele headele inimestele täienesid verevarud 424 liitri võrra. Verekeskus tervitab 263 uut doonorit, kes doonoritelkides oma esimese vereannetuse tegid ning julgustab neid ka edaspidi oma heategusid jätkama.

Iga veredoos on hindamatu väärtusega, sest võib aidata mitmeid elusid
Vereloovutusele oodatakse kõiki terveid ning abivalmis inimesi vanuses 18-60 eluaastat. Kaasa tuleks kindlasti võtta pildi ja isikukoodiga isikut tõendav dokument. Enne vereloovutust peab doonor olema puhanud ning söönud. Doonoritelgi külastamiseks tuleks varuda umbes 45 minutit, millest vereloovutus võtab 5 kuni 10 minutit ning ülejäänud aeg kulub ankeedi täitmisele, meditsiinilisele läbivaatusele ja väikesele puhkusele peale vereandmist.

Eesti haiglate patsiendid vajavad doonoriverd iga päev, sest verd ei ole võimalik tööstuslikult toota ja vere ainsaks allikaks on teine inimene. Verd loovutades on doonoril võimalus aidata paljusid eluohtlikus seisundis inimesi. Doonorivere toel on võimalik teha paljusid operatsioone, mida muidu ei saaks suure verekaotuse riski tõttu sooritada.

Doonoritelkide projektil palju partnereid ja toetajaid
Sarnaselt eelmisele aastale löövad doonoritelkide projektis kaasa lisaks Kaitseväele linnavalitsused, Eesti Politsei, Päästeamet, Maanteeamet, Kaitseväe Värbamiskeskus ja Eesti Punane Rist, kelle töid ja tegemisi kohapeal tutvustatakse.
Kavas on üllatused nii lastele kui ka täiskasvanutele, toimuvad mängud ja võistlused.
Doonoritelkides verd loovutanute vahel viiakse läbi loterii, mille võidud on välja pannud projekti toetajad: AS Kalev Chocolate Factory, AS Põltsamaa Felix, Coca-Cola Hellenic Eesti, McDonald`s, Sirowa Pharma Trade Tallinn OÜ, Haust Collection, Rademar, Autan, Tallink Grupp AS, Estours ja eraisikuna sõjaajaloolane Mati Õun.
Doonorite suupistete eest hoolitseb Fazer Eesti.

Lisainfo:
Ülo Lomp
Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus
Doonorluse arendusjuht
Tel: 6 173 006
GSM: 533 65943
E-mail: Ylo.Lomp(ät)regionaalhaigla.ee