Doonoritelgid jõuavad Keilasse!

RH_1920x1080px_keila

Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid ootavad Keila ja tema lähikonna inimesi verd loovutama Keila kultuurikeskuse juures 10. ja 11. juulil kella 12−18. Heategudest pungil telkides aitab meeleolu üleval hoida pelikan Dona ning toimuvad toredad loosimised. Peaauhinnaks kõigi Keilas verd loovutanute vahel on Tallinkilt reis neljale Stockholmi ning päevakruiis kahele Helsingi.

Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht ning doonoritelkide projekti ellukutsuja Ülo Lomp sõnul on doonoritelkide 12. töösuvi hoo sisse saanud. „See arv räägib ise enda eest, et oleme ellu kutsunud väärt ettevõtmise, mis on ka doonorite poolt hästi vastu võetud ning tekkinud on ilus traditsioon. Telgid on teinud doonorluse nähtavamaks, ehk teisisõnu on verekeskus tulnud inimeste sekka. See on väga oluline noorte jaoks, kel seni veel vereloovutuskogemus puudub, samas teeb rõõmu, et ka püsidoonorid külastavad telke meelsasti,” rääkis Lomp.

Regionaalhaigla doonoritelkide tuur on pärast Tallinna ja Rakvere, jõudmas kolmanda linnana Keilasse, kuhu eelmiste aastate kogemusel ootame arvukalt Keila ja tema lähikonna inimesi.  Mullusel kolmel telgipäeval Keilas külastas telke kokku 295 inimest, kellest 231 jõudis eduka vereloovutuseni, doonorite perega liitus 24 esmadoonorit. Kogusime 104 liitrit hinnalist verd. „Usume, et tänavune kahepäevane telgituur Keilas kulgeb sama edukalt!“ on doonorluse arendusjuht optimistlik.

Ka tänavu tuuritavad doonoritelgid egiidi all „Ka doonor on riigikaitsja!“ mööda Eestit mai lõpust septembri keskpaigani, peatudes üheksas Eesti linnas: Tallinnas, Keilas, Raplas, Paides, Haapsalus, Rakveres, Pärnus, Tartus ning Viljandis. Telgituur kestab 20 päeva. Doonoritelkide tuuri avalöök oli 22. ja 23. mail Pärnus, kus kahe päevaga külastas rõõmsaid kollaseid telke suisa 303 pärnakat, kes tegid 238 vereloovutust, esmaseid doonoreid saadi juurde 53. Edasi olid telgid 5. ja 6. juunil Tallinnas, kus oli  rekordarv doonoreid – 313 külastus, 261 vereloovutust ning 73 esmadoonorit. Kahel telgipäeval 18. ja 19. juunil Rakvere imekaunil keskväljakul saime nii päikest, tuult kui ka imede-ime vihma, mis peamine – väga palju toredaid ja häid inimesi. Meid külastas 346 inimest, kellest verd said loovutada 281 virumaalast.  Pärast Rakvere jõuavad telgid Keilasse, Paidesse, Viljandisse, Raplasse, Haapsallu ja Tartusse ning telgisuvi lõppeb 12. ja 13. septembril taas Pärnus.

Doonoritelkide projekt saab teoks tänu koostööle Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Kaitseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteeameti, Kaitseväe värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga.

Vt ka www.doonoritelgid.eewww.verekeskus.ee,
www.facebook.com/DoonoridjaSobrad@verekeskus

https://www.facebook.com/events/244616349658600/