Doonoritelgid jõuavad Keilasse

Kuuendat aastat toimuv Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse ja Eesti Kaitseväe doonoritelkide ringreis jõuab 12.-13. juulil Keila kultuurikeskuse juurde. Homme, 12. juulil saab Keila doonoritelkides verd loovutada k 12-18, 13. juulil k 11-16.

„Doonoritelkide projekti üldnimetus „Ka doonor on riigikaitsja“ viitab sellele, et inimesed ei vaja kaitset ainult sõdade ja katastroofide ajal. Paraku juhtub pidevalt raskeid õnnetusi ja viiakse läbi keerukaid operatsioone,  mille korral on doonorite poolt annetatud veri asendamatu väärtusega,“ ütles doonoritelkide eestvedaja, verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

2011. aasta suvel külastas Keilas kahe päeva jooksul väljas olnud doonoritelke kokku 199 inimest, nende hulgas 27  esmadoonorit, kelle abiga koguti üle 74 liitri verd.

„Järjest rohkem doonoreid on telki külastama tulles mõne pereliikme või sõbra kaasa kutsunud. Üha kõrgemat professionaalsust näitab üles kaitsevägi, kes annab omalt poolt maksimumi, et telkides oleks nii doonoritele kui ka verekeskuse töötajatele parimad tingimused,“ lisas Ülo Lomp.

Reisikorraldaja Goadventure loosib kõigi juulis ja augustis doonoritelkides verd loovutanud doonorite vahel välja eksklusiivse nädalase puhkusereisi kahele Türki.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Doonoritelke toetavad: OÜ Goadventure, Fazer Eesti AS, Põltsamaa Felix AS, Coca-Cola HBC Eesti AS, Kaitseväe Värbamiskeskus, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Maanteeamet, Punane Rist, Taula Pharma OÜ, Sirowa AS, Tallink Grupp AS, AS Bambona, Rademar OÜ, Rimi Eesti Food AS, AS Kalev, Elisa Eesti AS, Saku Õlletehas, Kalev Spa Hotel & Water Park, Magnum Medical, SA Virumaa Muuseumid, Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti Jalgpalliliit, Eesti Võrkpalliliit ja Eesti Korvpalliliit.

Doonoritelkide ajakava juulis

12.-13. juulil Keila kultuurikeskuse juures, I päeval k 12-18, II päeval k 11-16

17.-19. juulil Paide kultuurikeskuse juures, I päeval kl 12-18, II päeval k 12-18, III päeval k 11-17