Doonoritelgid jõuavad Paidesse

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid peatuvad Paide kultuurikeskuse juures kolmel päeval: 22. ja 23. juulil kell 12-18 ning 24. juulil kell 11-17. 

„Oodatud on kõikide veregruppidega terved inimesed, kuna vajame pidevalt varudele täiendust,“ sõnas Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht Ülo Lomp. „Loodame, et paljud järvamaalased leiavad keset suve aega meid telgis külastada ja aidata abivajajaid.“

Doonoritelkides loob meeleolu muusika, vereloovutajaid lõbustab pelikan Dona ning toimuvad erinevad loteriid. Kõigi suve jooksul telkides verd loovutanud inimeste vahel loositakse sügisel välja soojamaareis kahele, mis leiab aset järgmise aasta alguses.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.

”Ka doonor on riigikaitsja” juhtlause all tuuritavad doonoritelgid kaheksandat suve. Telgid püstitatakse koostöös Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteeameti, Kaitseväe Värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga. 

Doonoritelkide kava 2014