Doonoritelgid jõuavad pealinna

Tallinna Vabaduse väljakul ootavad doonoritelgid vereloovutajaid 13. augustil k 12-18 ja 14. augustil k 11-17.

 „Tallinna Vabaduse väljaku doonoritelk on alati väga külastusrohke olnud, varasemad aastad on näidanud, et telgis on käinud verd loovutamas üle 100 doonori iga päev. Ainult tänu vapratele vereannetajatele on võimalik aidata paljusid patsiente,“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

 „Doonoritelki on heateole oodatud nii korduvloovutajad kui ka esmadoonorid. Doonorlus on omamoodi lakmuspaber, mis näitab meie kodanikuühiskonna tugevust ja hoolivust, abivajajate märkamist ning vabatahtlikku abistamist,” rääkis doonoritelkide projekti eestvedaja, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

 Eelmisel aastal käis Tallinna doonoritelkides verd loovutamas 521 inimest, kellest esmaseid doonoreid oli 112, ning kelle abiga koguti 176,4 liitrit verd.

 Verekeskus avaldab lisaks doonoritele tänu ka Eesti Kaitseväele, kellega koos Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskus kuuendat aastat suvist doonoritelkide projekti korraldab.

 Reisikorraldaja Goadventure loosib kõigi juulis ja augustis doonoritelkides verd loovutanud doonorite vahel välja eksklusiivse nädalase puhkusereisi kahele Türki.  

 Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

 Doonoritelke toetavad: OÜ Goadventure, Fazer Eesti AS, Põltsamaa Felix AS, Coca-Cola HBC Eesti AS, Kaitseväe Värbamiskeskus, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Maanteeamet, Punane Rist, Taula Pharma OÜ, Sirowa AS, Tallink Grupp AS, AS Bambona, Rademar OÜ, Rimi Eesti Food AS, AS Kalev, Elisa Eesti AS, Saku Õlletehas, Kalev Spa Hotel & Water Park, Magnum Medical, SA Virumaa Muuseumid, Eesti Vabaõhumuuseum, Eesti Jalgpalliliit, Eesti Võrkpalliliit ja Eesti Korvpalliliit.

 Doonoritelkide ajakava augustis:

21.-22. augustil Haapsalu lossi esisel väljakul, I päeval k 12-18, II päeval k 11-17

27.-29. augustil Rakvere linna keskväljakul, I päeval k 12-18, II päeval k 12-18, III päeval k 11-17