Doonoritelgid jõuavad Rakverre

 

marekmetslaid_MMP9745

18.-19. juunil on kord jõudnud virumaa doonoriteni anda oma panus loovutada verd ja päästa elusid. Ilmateade näitab kuumakraade ja seetõttu oleme otsustanud doonoreid vastu võtta Rakvere Spordikeskuses aadressil Kastani pst  12.

Virulaste seas on doonorlus au sees ja doonoripäevad Rakveres on olnud alati väga oodatud. Doonortelke külastas eelmisel aastal Rakveres 346 inimest, neist vereloovutusega lõppes 281 külastajal ja doonoritepere sai juurde 36 esmast doonorit. „Usume, et tänavune kahepäevane doonoripäev Rakvere Spordikeskuses kulgeb samuti väga edukalt ja doonorid leiavad tee spordikeskusesse!“ on Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht ja doonoritelkide ellukutsuja Ülo Lomp optimistlik

Ülo Lomp sõnul on doonoritelkide 13. töösuvi hoo sisse saanud. „See arv räägib ise enda eest, et oleme ellu kutsunud väärt ettevõtmise, mis on ka doonorite poolt hästi vastu võetud ning tekkinud on ilus traditsioon. Telgid on teinud doonorluse nähtavamaks, ehk teisisõnu on verekeskus tulnud inimeste sekka. See on väga oluline noorte jaoks, kel seni veel vereloovutuskogemus puudub, samas teeb rõõmu, et ka püsidoonorid külastavad telke meelsasti,” rääkis Lomp.

Meeleolu aitab üleval hoida pelikan Dona ning toimuvad toredad loosimised.

Doonoritelkide projekt saab teoks tänu pikale koostööle Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Kaitseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteameti, Kaitseväe värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu, Eesti Punase Risti, AS Tallink Grupi, AS Bambona, AS Kalev, A. Le Coq, Vytatautas, Kuulsaal ja paljude teistega.