Doonoritelgid jõuavad taas Rakverre

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid peatuvad taas Rakvere linna keskväljakul  11. augustil kell 12-18 ning 12. augustil kell 11-17. 

„Oodatud on kõikide veregruppidega terved inimesed, kuna vajame pidevalt varudele täiendust. Puhkusteperioodil jäävad verevarud alati madalamaks, õnnetusi on aga suveti rohkem ning seetõttu on ka haiglate verevajadus suurem,“ sõnas Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht Ülo Lomp. „Loodame, et paljud rakverelased leiavad augustis aega meid telgis külastada ja abivajajaid aidata.“

Doonoritelkides loob meeleolu muusika, vereloovutajaid lõbustab pelikan Dona ning toimuvad erinevad loteriid. Kõigi suve jooksul telkides verd loovutanud inimeste vahel loositakse sügisel välja soojamaareis kahele.

Rakveres olid doonoritelgid ka juuni algul (10.-12. juunil). Kolme päeva jooksul loovutas siis verd 408 tubli doonorit, kellest 74 olid esmased vereloovutajad. Kokku saadi pea 184 liitrit hindamatut verd.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.

”Ka doonor on riigikaitsja” juhtlause all tuuritavad doonoritelgid kaheksandat suve. Telgid püstitatakse koostöös Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteeameti, Kaitseväe Värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga.

Doonoritelkide kava 2014