Doonoritelgid jõuavad taas Rakverre

Virumaa doonorid saavad telkides verd loovutada kolmel päeval: 27. augustil ja 28. augustil k 12-18 ning 29. augustil k 11-17.

„Täname kõiki sel suvel doonoritelke juba külastanud ning veel külastust planeerivaid vereloovutajaid! Suvisel ajal liiguvad ka meie püsidoonorid rohkem ringi või on puhkusel ja tegelikult  on meil verevaru vajalikul tasemel võimalik hoida just tänu doonoritelkides verd loovutanud doonoritele,“ rääkis Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

”Virumaalased on väga abivalmid vereloovutajad – igal aastal külastab Rakvere doonoritelke mitusada inimest,” ütles doonoritelkide projekti eestvedaja, Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Doonoritelgid jõuavad Rakverre sel suvel teist korda. Juulis külastas Rakvere keskväljakul väljas olnud doonoritelke kahe päeva jooksul 382 inimest, kellest esmaseid doonoreid oli 55, ning kelle abiga koguti üle 144 liitri verd.

”Doonorlust võib vaadata kui panust riigikaitsesse. Inimesed vajavad kaitset iga päev ning heateona verd loovutanud doonorite toetusel saame abivajajaid aidata,“ lisas Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskuse ja Eesti Kaitseväe ühisprojektina korraldatavad doonoritelkide väljasõidud alustasid ja ka lõpetavad kuuendat aastat toimuva suvise ringreisi sel aastal Rakvere keskväljakul.

Reisikorraldaja Goadventure loosib kõigi juulis ja augustis doonoritelkides verd loovutanud doonorite vahel välja eksklusiivse nädalase puhkusereisi kahele Türki.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Doonoritelke toetavad: Fazer Eesti AS, Põltsamaa Felix AS, Coca-Cola HBC Eesti AS, OÜ Goadventure, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Maanteeamet, Punane Rist, Taula Pharma OÜ, Sirowa AS, Tallink Grupp AS, AS Bambona, Rademar OÜ, Rimi Eesti Food AS, AS Kalev, AS Pihlaka, Elisa Eesti AS, Saku Õlletehas, Kalev Spa Hotel & Water Park, Magnum Medical, SA Virumaa Muuseumid, Eesti Vabaõhumuuseum, AS Haapsalu Kuurort, Eesti Jalgpalliliit, Eesti Võrkpalliliit ja Eesti Korvpalliliit.