Doonoritelgid kolivad Vene draamateatrisse

Kuuma ilma tõttu, kolivad vereloovutajaid ootavad doonoritelgid Tallinnas Vabaduse väljakult kolmapäeval Vene draamateatrisse.

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse doonoritelgid ootavad sel nädalal pealinlasi verd loovutama Tallinnasse Vene draamateatrisse väljakul 4. ja 5. juunil kell 12−18, edastas haigla. Doonoritelgid avab Tallinnas täna kaitseväe orkestri kontsert.

“Doonoritelke ootab ees 13. töösuvi ning suvised telgid on muutunud Eesti verekeskuste töö loomulikuks osaks. Kui telkide projekti algusaastatel oli kõige olulisemaks, et telgid aitaksid tagada suvist doonorivere vajadust, siis nüüd on kujunenud väga oluliseks lisaväärtuseks ka doonorluse populariseerimise tahk, sest telgid on kõigile avatud ning nähtavad,” ütles regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht ning doonoritelkide projekti ellukutsuja Ülo Lomp.

“30-kraadine kuumus telkides on raskesti talutav nii doonoritele kui personalile ning mõjub halvasti ka kogutava doonorivere kvaliteedile. Hoolimata meil kasutada olevatest ventilaatoritest ja konditsioneeridest ei suuda me telkides õhku piisavalt jahutada ja jätkame homme [kolmapäeval] vere kogumist Vene teatri ruumides,” ütles Verekeskuse juhataja Riin Kullaste.

Ka tänavu tuuritavad doonoritelgid egiidi all “Ka doonor on riigikaitsja!” mööda Eestit mai lõpust septembri keskpaigani kokku üheksas linnas. Telgituur kestab 18 päeva.

Doonoritelkide tuuri avalöök oli 21. ja 22. mail Pärnus, kus kahe päevaga külastas telke 279 pärnakat, kes tegid 222 vereloovutust. Esmaseid doonoreid saadi juurde 40.

Pärast Tallinna jõuavad telgid Rakverre, Keilasse, Paidesse, Raplasse, Viljandisse ja Haapsallu ning telgisuvi lõppeb 4. ja 5. septembril Tartus.

Kui 12 aastat tagasi 2007. aastal loovutas telkides 1167 inimest 525 liitrit verd, siis 2018. aasta loovutas doonoritelkides verd 2528 inimest, kes annetasid kokku 1137 liitrit verd. Doonorite perre lisandus 422 esmast doonorit.