Doonoritelgid peatuvad taas Rakveres

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse, päästeameti ja kaitseväe koostöös jõuavad suvised doonoritelgid taas Rakvere linna keskväljakule. Doonorid on oodatud vereloovutusele 26. ja 27. augustil kell 12-18 ning 28. augustil kell 11-17.

„Rakvere on ainuke linn, kus püstitame telgid kaks korda ja see räägib ilmekalt kohalike doonorite tublidusest ja aktiivsusest,“ kiitis Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

„Täname siiralt kõiki inimesi, kes sel suvel on jõudnud juba verd loovutada. Doonoritelkides loovutatud veri on andnud suveperioodil haiglatele ja patsientidele hädavajaliku abi,“ rääkis Lomp.

9.-11. juulini külastas Rakvere doonoritelke 517 inimest, kellest verd loovutas 403 ja esmaseid doonoreid tuli juurde suisa 80. „Juulis külastas meid Rakveres erakordselt suur hulk esmadoonoreid, loodetavasti alustavad ka augusti lõpus paljud Lääne-Virumaa inimesed veredoonorlust just telgis,“ kutsus Lomp.

Lomp toonitas, et telkidesse on oodatud ka pere nooremad liikmed, sest tegevust jätkub kõigile – lisaks vereloovutusele mängitakse mänge, loositakse kingitusi ning külalisi lõbustab pelikan Dona. Reisikorraldaja Goadventure loosib kõigi juulis ja augustis doonoritelkides verd loovutanud inimeste vahel välja nädalase puhkusereisi kahele Egiptusesse, mis leiab aset jaanuaris.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Kahe vereloovutuse vahe peab meestel olema 60 ning naistel 90 päeva.

Doonoritelkide projekt sai teoks tänu koostööle Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Kaitseministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteeameti, Kaitseväe Värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga. Sel aastal toimub doonoritelkide suvine ringreis seitsmendat aastat.

Tule doonoritelki – ka doonor on riigikaitsja!
Doonoritelkide täielik kava: www.verekeskus.ee/doonoritelgid

Fotosid juulikuus Rakveres peatunud doonoritelkidest näeb Facebookist!