Doonoritelgid saabuvad Haapsallu

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub Haapsalu lossiesisele platsile doonoritelkidesse verd loovutama 7. ja 8. juulil kell 12-18 ning 9. juulil kell 11-17. 

„Meil on väga hea meel kutsuda doonoreid sel suvel verd loovutama uutesse meie päris oma telkidesse,“ ütles Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. ”Doonoritelgis on alati mõnus meeleolu, tehakse toredaid loosimisi ning vereloovutajaid ja lapsi lõbustab pelikan Dona. Kõik terved ja abivalmis Läänemaa inimesed on oodatud.“

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas.

”Ka doonor on riigikaitsja” juhtlause all tuuritavad doonoritelgid kaheksandat suve. Telgid püstitatakse koostöös Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteeameti, Kaitseväe Värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga. 

Vaata ka: doonoritelkide suvine kava