Doonoritelgid saabuvad Paidesse

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse, Päästeameti ja Kaitseväe koostöös jõuavad suvised doonoritelgid Paide kultuurikeskuse juurde. Doonorid saavad telkides verd loovutada kolmel päeval: 16. ja 17. juulil kell 12.00-18.00 ja 18. juulil kell 11.00-17.00.

„Ootame doonoritelki kõiki praeguseid ja uusi Järvamaa doonorid,“ ütles Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Suvine vereloovutus telgis annab doonorile hoopis teistmoodi toreda elamuse ja patsientidele hädavajaliku abi.“

Lomp lisas: „Kuna suvel on haiglate nõudlus verevarudele kõrge, kuid doonoreid käib verekeskuses vähem, on iga vereloovutus väga oluline ja väärtuslik.“

Lisaks muudele üllatustele telgis loosib reisikorraldaja Goadventure kõigi juulis ja augustis doonoritelkides verd loovutanud inimeste vahel välja nädalase puhkusereisi kahele Egiptusesse, mis leiab aset jaanuaris.

Möödunud aastal käis Paides doonoritelkides kolme päevaga verd loovutamas 355 inimest, kellest esmaseid doonoreid oli 68. Tänu aktiivsetele Paide doonoritele koguti möödunud suvel Eestimaa südamest 160 liitrit verd.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Doonoritelkide projekt sai teoks tänu koostööle Päästeameti, Kaitseväe, Sotsiaalministeeriumi, Politsei- ja Piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, Maanteeameti, Kaitseväe Värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga. Sel aastal toimub doonoritelkide suvine ringreis seitsmendat aastat.

Tule doonoritelki – ka doonor on riigikaitsja!

Doonoritelkide täielik kava: www.verekeskus.ee/doonoritelgid