Doonoritelkide tuur jõuab taas Rakverre!

 

DSC_0342

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus kutsub virumaalasi 24. ja 25. augustil kella 12-18 ning 26. augustil kell 11-17 Rakvere linna imekaunile keskväljakule doonoritelkidesse verd loovutama. 

„Meil on väga hea meel panna Regionaalhaigla verekeskuse sellesuvisele doonoritelkide tuurile punkt just Rakveres. Esiteks selle pärast, et Rakvere on ainus Eesti linn, kus juba linna nimes on sõna veri, teiseks on söakad virumaalastest doonorid lugematuid kordi tõestanud, et viru veri ei värise!“ ütles Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht ning doonoritelkide ellukutsuja Ülo Lomp, lisades: ”Oleme tänavu suvel Rakveres doonoritelkidega juba teist korda ning meil on jätkuvalt suur rõõm kutsuda kõiki endast ja teistest hoolivaid inimesi verd loovutama meie rõõmsavärvilistesse kollastesse telkidesse, kus on alati eriliselt mõnus meeleolu, tehakse toredaid loosimisi ning vereloovutajaid ja lapsi lõbustab pelikan Dona. Kõik terved ja abivalmis Virumaa inimesed on väga oodatud!“

Möödunud aasta Rakvere doonoritelkide kuuel päeval loovutas verd 725 inimest, kellest esmaseid doonoreid oli 109, kokku koguti üle 326 liitri hinnalist verd. Tänavu 15.-17. juunil toimunud kolmel telgipäeval külastas doonoritelke 451 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 386 ning doonorite perre lisandus 71 esmadoonorit. Kokku kogusime pea 175 liitrit hinnalist nestet.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Kõige sagedamini vajavad doonorverd vähihaiged, sünnitajad ja imikud ning raskete operatsioonide patsiendid, aga ka aneemia, verejooksu, raske trauma ja mitmete teiste haiguste põdejad. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 20 000 patsiendile aastas.

”Ka doonor on riigikaitsja” juhtlause all tuuritavad doonoritelgid mööda Eestit juba üheksandat suve. ”Doonorlust võib vaadata kui panust riigikaitsesse. Inimesed vajavad kaitset iga päev ning heateona verd loovutanud doonorite toetusel saame abivajajaid aidata,“ lisas verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

Maist septembri keskpaigani toimuva tuuri ajal peatutakse üheksas linnas: Tallinnas, Keilas, Raplas, Paides, Haapsalus, Rakveres, Pärnus, Tartus ning Viljandis. Pärast Rakveret on doonoritelgid veel 2. ja 3. septembril Tartus ning 9. ja 10. septembril Pärnus.

Oleme sel aastal loonud doonoritelkidele ka eraldi eesti- ja venekeelse kampaanialehe www.doonoritelgid.ee, kus leiab igakülgset informatsiooni doonoritelkidega seonduvalt.

Doonoritelkide projekt saab teoks tänu koostööle päästeameti, kaitseväe, sotsiaalministeeriumi, kaitseministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, maanteeameti, kaitseväe värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu ja Eesti Punase Ristiga. Doonoritelke toetavad väga paljud Eesti asutused, kõigi doonoritelkides verd loovutanud inimeste vahel loosib reisikorraldaja Goadventure välja oktoobris toimuva nädalase puhkusereisi kahele Türki.

Rohkem teavet doonoritelkide suvest leiab www.doonoritelgid.ee

Lisainfot saab ka Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad“.

Regionaalhaigla verekeskus on ka Instagramis, jälgi meid @verekeskus ning postita oma pilte vereloovutustest doonoritelkides.

Pilte juunis toimunud doonoritelkidest Rakveres leiab http://www.verekeskus.ee/galerii/verekeskus-kogus-rakveres-ligi-175-liitrit-verd/

Rakvere2