Eelmisel aastal kasvas vereloovutuste arv

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskust külastas eelmisel aastal ligi 20 300 doonorit, kes tegid kokku üle 32 500 vereloovutuse. Annetuste arv kasvas võrreldes üle-eelmise aastaga pisut, kuna inimesed käisid sagedamini verd loovutamas.

„Regulaarsete doonorite aktiivsuse kasv on väga rõõmustav areng, see näitab, et inimesed väärtustavad heategevust ja leiavad järjest rohkem selleks aega ning tahtmist,“ kommenteeris Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Riin Kullaste.

Haigetele ülekandeks valmistati nendest vereloovutustest ligi 50 000 erinevat verekomponenti.

„Täname ja tunnustame kõiki doonoreid ja julgustame ka tulevikus regulaarselt verekeskust külastama. Vereülekannet vajab elu jooksul iga neljas inimene, seega võime ühel päeval abi vajada me ise või meie lähedane,“ sõnas Kullaste.

Eestis oli mullu kokku ligi 36 000 doonorit, kes tegid pisut vähem kui 60 000 vereloovutust. Seda on umbes tuhande annetuse võrra rohkem kui 2011. aastal.

„Samas on Eestis endiselt vähem doonoreid, kui tarvis, et katta igas olukorras haiglate verevajadus. Seetõttu loodame, et doonorid julgustavad ka enda pereliikmeid ja sõpru verekeskusesse tulema,“ ütles Kullaste.