Eesti verekeskused saavad oma doonoritelgid

Täna allkirjastasid sotsiaalminister Taavi Rõivas ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla ülemarst dr Andrus Remmelgas lepingu, millega neli Eesti verekeskust saavad sada tuhat eurot doonoritelkide soetamiseks.

„Doonoriverd vajab verekeskus iga päev,“ ütles sotsiaalminister Taavi Rõivas. „Doonoritelgid annavad väga hea võimaluse suveperioodil verekogumiskampaaniaid üle Eesti läbi viia ning enda telkide abil on verekeskustel paremad võimalused verevarusid tagada,“ selgitas minister telkide vajalikkust.

Doonoritelgid hakkavad olema kõigi nelja verekeskuse – Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse, Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse, Pärnu Haigla veretalituse ja Ida-Viru Keskhaigla vereteenistuse – ühiskasutuses. Telke kasutatakse suveperioodil doonorivere kogumiseks üle kogu Eesti. Seni on verekeskused laenanud doonoriüritusteks telke kaitseväelt ja päästeametilt, kuid nende kasutamine on olnud piiratud asutuste oma kohustuste tõttu.

„Doonoritelkide soetamine verekeskustele on paljude aastate viljaka koostöö loogiline jätk,“ ütles verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste. „Kaitsejõudude ning päästeameti toel toimunud ettevõtmine on ennast õigustanud ning saanud tavapäraseks osaks riigi doonorivere varude tagamisel. Uued telgid on väike, aga kindel samm suurema turvalisuse poole ühiskonnas,“ ütles PERH-i verekeskuse juhataja.

Vaata pildigaleriid ka Facebookis lehel Doonorid ja Sõbrad