Euroopa juhtivad verespetsialistid kohtuvad Tallinnas

20.-21. septembril koguneb esimest korda Baltikumis Euroopa Vere Alliansi nõukogu. Kahepäevane kohtumine leiab aset Tallinnas Radissoni konverentsikeskuses.

„Euroopa Vere Allianss on verekeskustele äärmiselt väärtuslik info- ja kogemustevahetamise võrgustik. See, et kohtumine toimub Eestis, on meile suur au,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

Korralistel istungitel arutatakse enamasti aktuaalseid arenguid ja probleeme, mis on seotud doonorivere kogumise, töötlemise ja testimisega. „Sageli vahendab just allianss verekeskuste ja –teenistuste tegevust Euroopa keskstruktuuridele ja nii saavad selle ala spetsialistid nii Eestist kui mujalt osaleda üleeuroopaliste otsuste kujundamisel,“ lisas Kullaste.

Nõukogu liikmed külastavad Tallinnas viibides ka Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskust ja DoonoriFoorumit, et tutvuda kohaliku veredoonorluse praktilise poolega.

Euroopa Vere Allianss on 1998. a asutatud 23 Euroopa riigi vereteenistuste juhtide ühendus, mis koguneb kaks korda aastas, et arutada doonorivere kogumise, töötlemise ja testimisega seotud probleeme ja arenguid. Eesti on alliansi liige 2006. aastast ja Eestit esindavad selles SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste ning SA Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse direktor dr Helve König.