Fazer Eesti toetab doonorlust

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ja pagaritoodete valmistaja Fazer Eesti sõlmisid täna koostööleppe, mille järgselt läheb iga ostetud Fazeri Musta seemneleiva pealt 10 senti doonorluse arendamiseks. Eesmärk on ühine – arendada ja toetada tervislikke eluviise ning teha head.

16. juunist on kõigil, kes armastavad head leiba, võimalus igapäevaselt heategevusse panustada. Sellel päeval jõudis kauplustesse Fazeri uus toode – rukki- ja nisujahust magushapu tume vormileib seemnetega „Must seemneleib“, mille müügist veredoonorlust toetatakse.

Regionaalhaigla verekeskus hindab koostöö potentsiaali kõrgelt: „Verekeskus peab sellist ettevõtmist ülimalt väärtuslikuks. Meil on hea meel, et Fazer tegi ettepaneku toetada doonorlust just nii tervisliku toote kaudu. Must seemneleib sobib ülihästi nii doonoritele kui ka kõigile teistele oma tervisest hoolivatele ja tegusatele inimestele,“ selgitab verekeskuse juhataja Riin Kullaste. Fazeri toetust on kavas kasutada erinevate doonorlust tutvustavate ja edendavate projektide ning uute toredate algatuste läbiviimiseks. „Ka sel aastal korraldame juba traditsiooniks saanud joonistusvõistluse lastele ja esseekonkursi koolinoortele, soovime laiendada doonorluse saadikute ridasid ja tuua läbi põnevate projektide üha enam noori doonorluse juurde. Samuti tahame veelgi enam siduda doonorlust ja sporti. Kavas on palju ja teha on palju ning koostöö Fazeriga aitab meil palju korda saata,“ tutvustab verekeskuse plaane doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

“Vereloovutus nagu ükskõik milline teine heategu ei nõua sageli palju aega ega ka vaeva, sellega saaksid hakkama paljud meist. Kuigi viimasel ajal on inimesed hakanud rohkem verd loovutama, võiks doonorite arv olla veelgi suurem. Just seetõttu otsustas Fazer toetada Regionaalhaigla verekeskust. Musta seemneleiva toetuskampaaniaga soovime inimestele südamele panna, et vereloovutusest võiks kujuneda sama loomulik harjumus kui igapäevane leivasöömine,“ selgitas Fazer Eesti äriarendusdirektor Kristjan Kongo.

Jätku leiba!

 

Verekeskus ja