Flanööritari nägemus meesolevustest

Verekeskuse seintel mängivad uued värvid ja uued olevused. Edela-Eesti koolkonna Rapla esindaja Riin Palloni joonistused näevad välja nagu maalid, sest värvid on tal südames.

Riin Palloni maalid on moodsa naisflanööri ehk flanööritari (vt prantsuse k flaneur) tähelepanekud ja ülestähendused vaatlustest ja mõtisklustest meie ümber tegutsevate meesolevuste teemal. Mehed tema maalidelt on anonüümsed tegelased, kelle minevikust, olevikust ega tulevikust me suurt midagi ei tea. Pallon ei rõhuta ega ka varja oma modellide sotsiaalset positsiooni, ühiskondlikku kuuluvust, elukutset või ametit ega suru neid konkreetsesse rolli. Pigem vaatleb naiskunstnik läbi maalimise vastassugupoole olemist, nende inimeseks olemist, pannes lõuendile erinevaid aistinguid, tundeid, mõtteid, liigutusi, poose. Mehi on ta maalinud loomulikes olekutes – unistades, häbenedes, enesekindlust leidmas, mediteerimas, naudisklemas, rõõmustades, kurvastades. Ta ei ole siin äratuntavate atribuutidega kangelane, üliinimene ega ka seksuaalobjekt.

Veel kunstnikust ja tema töödest saab lugeda-vaadata siit.

1990. aastate alguses tärganud Edela-Eesti koolkonna näol on tegemist eripalgelise ja jätkusuutliku kunstnikkonnaga, kelle tegemisi kajastab koduleht www.koolkond.ee.