Genka ja Raju võitlejate üleskutse tõi doonoriks 100 inimest

Eesti sportliku vabavõitluse liiga Raju, Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse, Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse ja Pärnu Haigla veretalituse heategevusprojekti “Raju doonoriks!” raames käis 14. märtsil Tallinnas, Tartus ja Pärnus verd andmas sada võitlusspordifänni. Kokku külastas verekeskuseid sel päeval 189 inimest.

“See on väga hea tulemus,” kommenteeris tegusat päeva Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar. “Samas vaimus projektiga jätkates suudame iga kampaaniaga aina enam inimesi doonorluse juurde tuua,” oli Tõnissaar lootusrikas.

"Vere annetamine näitab hoolivust meid ümbritsevate abivajajate vastu ja mul on hea meel, et keegi on võtnud korraga ette kahe tähtsa teema – spordi ja tervise – meelelahutusliku teadvustamise käimasoleva projekti kaudu," rääkis üritusest Eesti räppar, kampaanias osalev Henry Kõrvits ehk Genka. "Eestlaste hoiakud võitlusspordi suhtes on sageli ekslikud, tegelikult on võitlusspordiga tegelejad täiesti normaalsed inimesed nagu kõik teisedki," lisas Kõrvits.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp kiitis kampaania algatanud Raju meeskonda ja kõiki doonoripäeval osalenuid: “Usun, et võin kõikide Eesti verekeskuste nimel rääkida ja öelda, et spordi ja doonorluse sidumise üle on meil alati suurim heameel. Võitlusspordiga tegelejad teavad, et, treeningute üheks alustalaks on lugupidav suhtumine oma vastasesse. Läbi võitluskunsti õpitakse hoolivust ja headust, ning pole imestada, et Raju liikmete hulgas on palju neid, kes soovivad aidata ja head teha. Loodetavasti saame üheskoos ka edaspidi erinevaid inimesi erinevatelt elualadelt kokku tuua heategemise ja spordi juurde.“

Raju sportlastest käisid verd annetamas 2009. aasta Eesti meister kreeka-rooma maadluses ja käesoleva aasta Eesti meister vabamaadluses Alik Tseiko, eelmisel Rajul profikarjääriga alustanud Jass Murutalu, noor taipoksi meister nii Eestis kui Euroopas Edvin-Erik Kibus, aprillis profidebüüdi tegev naisvõitleja Helin Paara ning mitmed korraldusmeeskonna liikmed. Heategevuskampaania kohta saab lähemalt lugeda SIIT.

Sportlik vabavõitlus on võitlussport, mis ühendab endas kolm olümpiaala – poksi, maadluse ja judo – ning teised kahevõitlusalad. MMA Raju on Eesti sportliku vabavõitluse liiga, mille matšid toimuvad Eestis ainulaadses,´võrkaiaga piiratud puuris.

www.mma.ee
www.verekeskus.ee
Facebookis
MMA Raju ja Doonorid ja Sõbrad

FOTO: mitmekordne Eesti meister maadluses Alik Tseiko verd annetamas

Ürituse pilte saab vaadata siit.