Hiidlasi oodatakse verd loovutama

Teisipäeval, 30. augustil kell 13-18 oodatakse nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Kärdla kultuurikeskuses (Rookopli 18, Kärdla) ja kolmapäeval, 31. augustil kell 8-11 Käina huvi- ja kultuurikeskuses (Mäe 2, Käina).

„Hiiumaal on palju abivalmis inimesi. Aprillis toimunud doonoripäevadel tuli Kärdlas verd loovutama 103 ning Käinas 38 lahket annetajat. Kokku kogusime üle 58 liitri verd. Alati on oodatud esimest korda tulijad, ning aprillis käiski Hiiumaal verd loovutamas 8 vaprat esmadoonorit,” ütles Verekeskuse juhataja dr Riin Kullaste.

”Ainult tänu abivalmis vereannetajatele saame tagada piisavad verevarud nende inimeste aitamiseks, kelle elu ja tervis sõltub otseselt doonorivere olemasolust ning Hiiumaa doonorid on selleks alati märkimisväärse panuse andnud! Loodame, et hiidlastel on ka see kord võimalus verd annetama tulla,“ lisas dr Riin Kullaste.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.