Ilmus õppematerjal veredoonorlusest Opiq.ee keskkonnas

õpik

Koostöös kirjastus Avitaga ja digiõppekeskonna arendaja Star Cloud OÜ-ga digiteeriti õppematerjal koolidele veredoonorlusest, mis on nüüdsest kõikidele huvilistele kättesaadav opiq.ee keskkonnas https://www.opiq.ee/Kit/Details/222

´´Veredoonorlus on teema, mis vajab tutvustamist juba maast-madalast, et doonorluse vanuseikka jõudnutel oleks teada, millega tegemist,´´ ütles õppematerjali koostaja Regionaalhaigla verekeskuse vanemarst dr Riin Kullaste.

Materjal on jaotatud kolme vanuseastmesse, püüdes mitte ette rutata õppekavades olevatest teemadest – rakud ja pärilikkus, vere töötlemise füüsikalised alused, doonorluse õiguslikud aspektid. Mõni teema kordub erineval tasemel eri vanuseastmetes, mõni mitte. Peale materjalidega tutvumist peaks saama vastused kõigile küsimustele, mis on seotud doonorlusega. Oma teadmisi saab kontrollida õppetükkide juures olevate ülesannete abil.

Õppematerjal sobib kasutamiseks inimeseõpetuse, loodusõpetuse, bioloogia, tervisekasvatuse ja ühiskonnaõpetuse tundides ning ka iseseisvalt teemaga tutvumiseks.