Jalgpall toetab doonorlust – tule doonoritelkide avamisele Kadriorgu!

FC Levadia ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootavad kõiki huvilisi reedel, 23. mail Kadrioru staadionile jalgpalli- ja doonoripäevale "Südamest südamesse – jalgpall toetab doonorlust!“

Kell 15-18 on Kadrioru staadionil kõikidele vereloovutajatele avatud doonoritelk, kell 19 algab Premium liiga kohtumine FC Levadia ja Nõmme Kalju vahel.

„23. mail on kõigil soovijatel haruldane võimalus loovutada esimest korda Tallinnas verd meie uhiuutes doonoritelkides. Loodetavasti toob sportlastele ja spordifännidele omane kambavaim telki palju abivalmis inimesi,“ ütles Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht Ülo Lomp.

Doonoritelgis loovutavad teiste seas verd ka endised Eesti jalgpallikoondislased Martin Reim, Kristen Viikmäe, Sergei Terehhov, Erko Saviauk, Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht ja Premium Liiga tegevjuht Veiko Soo, FC Levadia tegevjuht Theimo Tülp ja pressiesindaja Indrek Petersoo, Nõmme Kalju noortetreener Kristiina Allos, Kalju peasponsori esindaja Villem Tõnisberg ja mitmed teised jalgpalliga tihedalt seotud inimesed. Vereloovutusele on oodatud kõik huvilised.

Jalgpallureid tuleb mängu alguses tervitama sotsiaalminister Helmen Kütt, kes loosib mängu vaheajal kõikide vereloovutajate vahel välja mõlema meeskonna mängijate autogrammidega jalgpalli.

"Toetan Levadia klubi algatust ja kutsun kõiki, kellel võimalik, ettevõtmisega liituma," ütles Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak. "Taolised algatused on väga olulised ja rõhutavad seda, et sport ei ole oma olemuselt majanduslik tegevus, vaid piirkondliku ja rahvusliku traditsiooni, kultuuri ja ajaloo osa. Spordil on eluliselt tähtis roll kogukondade ühendamisel, pakkudes võimalust kohaliku ja rahvusliku patriotismi ja ühtekuuluvustunde positiivseks väljendamiseks."

Doonoritelkide püstitamisel on abiks päästeamet ja kaitsevägi.