Jõulukuul annetati pea 1200 liitrit verd

dsc_0738

Jõulukuul tehti Regionaalhaigla verekeskuses, DoonoriFoorumis ja väljasõitudel kokku 2854 vereloovutust, sealhulgas 210 afereesiprotseduuri. Meie verevarud said tõhusa täienduse ligi 1190 liitri verega. Kõik haiglate tellimused said täidetud ning tänu verd loovutanud heatahtlikele ja rõõmsatujulistele inimestele, said kõik verd vajanud patsiendid abi.  Täname kõigi abivajajate nimelt verd loovutanud doonoreid!

Regionaalhaigla verekeskusel on tavaks pakkuda jõulukuul ka oma headele doonoritele glöggi ning teha toredaid kingitusi – teatripileteid, muuseumipääsmeid, kinkekaarte jms. Kingitused loositi välja kõigi detsembris verd loovutanud ja loosis osalenud doonorite vahel. Peaauhinnaks oli Kalev Spa külastus koos majutusega kahele ning fortuuna tahtel võitis selle noor saarlanna Kristiin Mets Kuressaarest – õnnitleme! Ka kõigi teiste auhindade võitjatega on ühendust võetud ning kingitused edastatud.

Kingitusi aitasid teha verekeskuse koostööpartnerid:

Kalev Spa, Põltsamaa Felix, Olde Hansa, Kuulsaal, AS Renalko, AS Haljas, Teater Estonia, Draamateater, Vene Teater, Linnateater, Teater No99, Apotheka, Loodusmuuseum, Okupatsioonide muuseum, Vabaõhumuuseum,  Energia Avastuskeskus, Teletorn, AS Kalev, Carmen Cafe, Paide linn