Juunikuu doonoritelkides rohkem kui 17 heategu tunnis!

Kas teate, kuhu kogunevad rõõmsad ja abivalmis inimesed ning kus tehakse kümneid ja kümneid heategusid tunnis? Sealsamas on üles seatud vinged Kaitseväe telgid ja mängitakse mänge, loositakse kingitusi, süüakse meeleheaks head-paremat ning külalisi lõbustab pelikan Dona. Loomulikult toimub see kõik seal, kus on verekeskuse ja Kaitseväe püstitatud doonoritelk ja kõik nende koostööpartnerid.

Nagu suviti ikka kombeks tuuritasid verekeskus ja Kaitsevägi doonoritelkidega juunis mitmes Eesti lähemas ja kaugemas nurgas. Alustati 2. juunil Rakverest, jõuti siis Keilasse ja Raplasse ning 18.-19. juunil lõpetati Tallinnas Tammsaare pargis. Juulis puhatakse, grillitakse ja süüakse marju ning asutakse teele taas augustis, mil 5.-6. augustil seatakse telk püsti Narvas.

Doonoritelgid meelitasid ka sel aastal kohale palju abivalmis inimesi. Rakveres loovutasid verd kokku 367, Keilas 215, Raplas 181 ja Tallinnas 190 doonorit. See teeb kokku 953 vereloovutust 9 päeval ehk keskmiselt rohkem kui 17 heategu tunnis! Tänu kõigile nendele headele inimestele täienesid verevarud 424 liitri võrra. Verekeskus tervitab 263 uut doonorit, kes doonoritelkides oma esimese vereannetuse tegid ning julgustab neid ka edaspidi oma heategusid jätkama.

Täname südamest kõiki doonoreid, koostööpartnereid ja toetajaid häid tegusid pungil juunikuu eest!