Keilas püstitatakse taas doonortelk!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus koostöös Eesti Kaitsejõududega püstitab 2. ja 3. juunil Keila Kultuurikeskuse vastas oleval väljakul doonortelgi.

Doonortelgid on verekeskuse ning Eesti Kaitsejõudude ühine projekt, mille raames püstitatakse juba teist aastat järjest juuni ning augusti jooksul doonortelgid. Seekord ootavad doonortelgid vereloovutajaid kaheksas Eesti linnas. Keila doonortelk ootab vereloovutajaid 2. juunil kell 12.00-18.00 ning 3. juunil kell 11.00-17.00.

„Doonortelkide projekti eesmärgiks on uute doonorite kaasamine ning veredoonorluse tutvustamine Eesti elanikele. Tahame, et doonorlus oleks nähtav ning kõik huvilised saaksid tutvuda verekeskuse tööga ja loovutada verd“, ütles doonortelkide projekti eestvedaja verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp. „Koostöö Eesti Kaitsejõududega antud projekti raames on väga tähtis. Tahame näidata, et ka doonoritel on oluline roll meie riigi kaitsmisel“, lisas Lomp.

Möödunud aastal püstitati doonortelgid lisaks Keilale ka Tallinnas ja Rakveres ning kokku kogus verekeskus  765 veredoosi ning 253 doonorit loovutas verd esimest korda elus. Verekeskus jäi tulemustega väga rahule ning ka sel aastal oodatakse aktiivset osavõttu!

Doonortelkide projektist loe täpsemalt siit!