Keilas tuleb doonoripäev

Neljapäeval, 20. septembril oodatakse nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama Keila Tervisekeskuse (Paldiski mnt 17) klubisaalis kell 10.00-15.00.

 

„Keilas on alati olnud tublisid doonoreid, seetõttu ootame ka seekord kõiki heasüdamlikke ja terveid inimesi verd loovutama,“ ütles verekeskuse arendusjuht Ülo Lomp, lisades: „Doonorite töö on hindamatu, sest just tänu neile saame tagada haiglatele ja patsientidele vajaliku verevaru.“

 

Tänavu 12. ja 13. juulil Keilas toimunud doonoritelkides loovutas ligi 100 liitrit verd 218 inimest, kellest 61 olid esmased doonorid. Kõigi Regionaalhaigla verekeskuse korraldatud doonoritelkides verd loovutanud inimeste vahel loositi välja nädalane puhkusereis kahele Türki, mille võitis Marika Luide, kes oli Keilas üks esmastest doonoritest.

 

Viimane doonoripäev toimus aga Keila Tervisekeskuses 24. mail ning siis käis verd annetamas 93 tubli Keila doonorit.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18-60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta.

 

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.