Kindlusta oma lähedaste elu

1 (002)

 

Iga inimese suurim eesmärk võiks olla hea kaaslane ja partner oma lähedastele ning kaastundlik, hooliv ja tähelepanelik kodanik üleüldiselt. Sest nagu öeldakse „headus kasvatab headust“ ja kui igaüks meist selles vaimus tegutseks, olekski maailm parem paik. Kõigis suhetes on empaatia ja armastus ühed olulisimad väärtused ning õnneks on headust meil võimalik jagada ja edasi anda ka väljaspool perekonda, sõpruskoda või töökeskkonda.

Meie elutempo on kiire ning tegemisi palju ja tihtipeale me ei mõtlegi sellele, et vereloovutus on lihtsaim võimalus teha head. Doonoriks tulek ei nõua palju aega ja vaeva ja annab võimaluse teha kõige väärtuslikuma kingituse – päästa kellegi elu.

Iga päev vajavad kümned patsiendid Eesti haiglates doonorverd. Abivajaja rolli võivad õnnetu juhuse tõttu sattuda meie sõbrad, lähedased ja tuttavad ning doonorivere olemasolust võib ühel päeval sõltuda ka meie enda elu. Loovutades verd, saame olla kindlad, et Eestis on piisavad varud, et päästa kõikide abivajajate elusid, sest ootamatute saatusekäänakute eest ei ole meist keegi kindlustatud. Seetõttu võiks iga täisealisel kodanikul tuksuda südames soov olla päästja. Selleks ei pea olema arst, et päästa elusid. Piisab vaid heast tahtest.

Eestis on doonorlus vabatahtlik ja tasustamata. Teiste abistamine peakski tulema siirast soovist aidata. Kindel võib olla, et vereloovutus annab hindamatult hea enesetunde kellegi abistamisest ning mis võikski olla parim tasu, kui südamerahu?