Koolinoored toovad doonorluse rambivalgusesse

Laupäeval, 28. märtsil katsuvad koolinoored jõudu teatrifestivalil „Doonor on elupäästja“. Vene teatri lavalaudadel on spetsiaalselt selleks päevaks sündinud omaloomingulised etendused seitsmelt kooliteatritrupilt Käinast, Kuusalust, Kallaverest ja Tallinnast.

„Kes kord on festivalil osalenud, tahab ikka tagasi tulla. Püüame alati esinemisvõimaluse anda ka uutele tulijatele ja tunneme rõõmu, et huvilisi on lihtne leida,“ sõnas Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp.

„Soovime noortele tutvustada, mida veredoonorlust endast kujutab ja julgustada neid loomingulises vormis end väljendama. Pärast festivali levib osalejate seas alati meeldiv elevus ja rõõm saadud kogemusest,“ lisas Lomp.

Osalejaid hindab žürii koosseisus näitleja Liina Tennosaar, harrastusteatri Jõelähtme Lavagrupp lavastaja Maie Ramjalg ning doonorid ja teatrihuvilised Sander Jürisson, Laivi Tõnurist ja Liis Loikmann. Festivali võitjatrupp saab auhinnaks külastuse vabalt valitud teatrisse Mandri-Eestis.

„Doonor on elupäästja“ toimub tänavu viiendat korda. Festivali toetavad Bambona, Põltsamaa Felix, Kalev, Vene Teater ja Okupatsioonide muuseum.

Ajakava 
Vene Teater (Vabaduse väljak 5), väike saal
laupäeval, 28. märtsil 2015

10.00 Festivali avamine
10.15 Tallinna Laagna gümnaasium „Peidetud pool“
10.45 Tallinna Merekalda kool „Ood inimesele“
11.15 Kadrioru Saksa gümnaasium/ Polygoni teatrikool „Aga mis toimub tegelikult minu sees, minu peas? Ühe lapse nägemus“
11.45 Kuusalu keskkool „Elutants“
12.15 Kallavere keskkool „Saatuse vingerpuss“
12.45 Aravete keskkool „Ka õpetaja on inimene“
13.15 Käina gümnaasium „Doonoriveri“
13.45 Žürii teeb kokkuvõtted
14.15 Pidulik lõpetamine

Lisainfo:
Ülo Lomp
Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht
ylo.lomp@regionaalhaigla.ee
tel 5336 5943

teater2014

“Doonor on elupäästja” 2014. aastal Draamateatris